Emotivita

28. srpna 2009 v 12:01 | Janička |  Psychologie
Nálada: Dlouhodobý emoční staw, který má menší intenzitu než afekt, ale delší trwání.
City: Jsou to emoce prowázející wztah k subjektům, objektům a k abstraktním pojmům. Dále se dělí na nižší a vyšší.
Nižší city: strach, soucit, hněw, oddanost, lítost
Wyšší city: Emoční doprowod etického (cit pro sprawedlnost, čest, powinnost); estetického (smysl pro krásu, wznešenost); a sociálního (altruismus, wlastenectví); a zaměření a jednání.Dále...
Existuje celkem šest základních emocí: hněw, znechucení, strach, radost a překwapení.Wšechny jsou pro náš každodenní žiwot kupodiwu nesmírně užitečné - dokonce nezbytné pro naše přežití!
Emoce může trvat několik milisekund, ale v těle vyvolá skutečnou bouři. Bouři, která pomůže dosáhnout mimořádných fyzických výkonů. Například tito belgičtí námořníci pod wlivem emocí skočili do ledové řeky a zachránili matku rodiny. U každé pociťované emoce se aktiwizuje určitá wýwojově starší oblast mozku. Informace se pak převádí do prefrontální mozkové kůry, která ji přebez wýjimky pociťují emoce … a emoce jsou nezbytné pro rozhodování. Lidé kteří mají problémy s wyjadřováním citů, nedokáží wždy posoudit riziko, které jim jejich rozhodowání přináší. Zejména záwažně by se to mohlo projewit při wolbě povolání, při řízení wozidla nebo při nákupech.
Nervový a imunitní systém spolu skutečně komunikují. V Imunologickém ústawu Erasmovy nemocnice toto propojení znají a zkoumají. Nové objewy tohoto ústavu tak otwírají cestu k novému typu léků. Zaměřují je na nervovou soustavu, která pak opět powzbudí imunitní systém. Dospěli jsme i k dalšímu záwěru: Některé mentální poruchy a některé psychické stresy mohou nepříznivě owliwnit imunitní pochody. Jde o záležitost dosud velmi kontrowerzní, ale jak dobře známe z praktického života, ve stresu můžeme snadno podlehnout obyčejné wirové nákaze.Nerwowý systém a imunitní systém jsou řízeny cytokiny, což jsou základní molekuly imunitního systému. Welký stres wywolává uwolnění nadbytečné množství cytokinu, což oslabuje imunitní systém. Proto jsme pak zranitelní wůči wirům. Emoce jsou užitečné, musíme ale zvládnout umění, jak se jimi řídit. Emoce nás wedou i warují. Předstawují sílu, kterou je třeba wyužít!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama