Září 2009

Mandaly-léčivé obrázky od 200-300 kc

19. září 2009 v 12:22 | Janička |  GALERIE OBRAZŮ
Pro lepší náladu a radost ze života


Harmonie

Sluneční energie

Vesmír
Mandala na plátnu-velký formát štverec
Hravost upokojení a harmonie-pomáhá od bolesti na duši i na tělu

uklidňující a léčivý obraz ...pomáhá i při nevonostech,strachu od stresu a napětí

očisťuje tělo,mysl i duši-pocit čistoty

Mysl

16. září 2009 v 18:57 Ovládáte mysl nebo ona vás?
Mysl je stavební kámen našich životů. Je tak mocná, že bez její kontroly a bez její ovládnutí se stává život nevyrovnaným a v některých případech i tragickým.
Vše co se děje a neděje okolo nás, záleží jen na naši vyrovnané mysli.
Řekněme si příklad. Určitě jste již slyšeli o slovu PLACEBO. Placebo se používá hlavně v lékařství. Tak zvaný placebo efekt není nic jiného než takový malý podfuk. Lékař dá pacientovi prášek, o kterém mu předem sdělí, že je velmi silný a rychle zabírá. Pacient po spolknutí začne přesně reagovat na účinky prášku, který v podstatě v sobě žádné účinky nemá a nikdy neměl. Prášek je třeba obyčejný hroznový cukr. Pacient o tom však nevěděl a uvěřil lékaři, že se díky prášku zbaví potíží. Potíže jsou pryč a přesto k žádné chemické léčbě nedošlo. Pacient odchází domů zdráv.
O co tedy jde? O síle naší mysli. Člověk je sám sobě největším pomocníkem v životě. Pokud má vyrovnanou mysl a je v harmonii, tedy v harmonii nejen v materiálním světě, ale také v astrálním a mentálním světě, je doslova čarodějem, který mávne proutkem.
Pacientova víra v silný a rychle uzdravující prášek,
byla větší než fakt, že byl nemocný.
Takto se to děje i v běžném životě. Jde tu především o to, co si myslíme. Každá myšlenka je energie, která mění celý svět. Lidé se často mýlí v tom , že nezáleží na tom, co si myslí. Ba naopak. Mysl je tichá zbraň,
která když je negativní, hromadí se s ostatními negativními energiemi, které pak vybuchnou (materiálně neboli hmotně) jako jaderná bomba. K typu jaderných bomb, můžeme přirovnat katastrofy, jako jsou tsunami, zemětřesení, povodně, hromadné autohavárie, pád letadla atd.
Optimista je člověk, který stále věří v dobro. I v té nejtěžší životní chvilce, nepodlehne tlaku negativa na svoji mysl a stále pevně věří v pozitivum. Takovíto lidé jsou pro celou planetu zemi, a samozřejmě i pro nás všechny, požehnáním. Svojí myslí vyrábějí pozitivní energie, které pak slouží nám všem. Za to pesimisti jsou úplný opak. Jsou jako bacilonosiči, vyrábějící negativní bacily pro celou planetu a pro všechny lidi. Skeptici zase vyrábějí svojí myslí strach. Strach z toho, aby náhodou nevyjeli ze svých kolejí a tak poznali a také se přesvědčili+ o tom, že to je trochu jinak než si myslí. Skeptik má strach žít, proto si vytvoří pouze svůj svět a ostatní světy nepřipouští. V tomto ohledu je mi jich líto, protože se sami okrádají o životní zkušenosti, které potřebují k tomu, aby se dál rozvíjeli a aby tak učinili další kroky ve svém životě. Radši zvolí stagnaci než poznání. A proč? Protože, co když je to pravda!
Svojí mysl používáme neustále. Většinou nás ovládá. Nadiktuje nám co máme a nemáme dělat.
Začátek každého uvědomování si vyšších hodnot a pravd, se projevuje jakousi určitou rozpolceností osobnosti. To je dobrý začátek, neboť se tak člověk ocitá již na cestě poznání sebe sama. Už není před cestou, ale je již na cestě. Tomuto stavu rozpolcenosti, kdy se názory rychle mění a vstupují nové myšlenky, se v některých kulturách říká STAV POŽEHNANÉ MYSLI. Na skalních malbách je vyobrazen člověk, vystupující z jakési černé vody, tzv. vody nevědomosti. Vystupuje na souš, kde leží kniha. Samotná cesta, než se člověk vůbec dostane alespoň hlavou nad hladinu této černé vody nevědomosti, trvá několik set životů. Někdy míň a někdy víc. Ale to, že se člověk již dívá nad hladinu nevědomosti, mu dává určitý rozhled, ve kterém spatřuje mnohem víc než dosud vůbec prožil. Přestává být skeptikem a začíná si do života pouštět i jiné vyšší myšlenky a vjemy. Jelikož
nyní vidí nad hladinou dál do obzoru, chce ho přirozeně prozkoumat. Uvědomuje si, jak doposavad žil v zajetí iluze, kdy se ještě nacházel pod hladinou. Protože si teď uvědomuje široký obzor nepoznaného moudra, touží po pravdě, tak jako nikdy. ( V tom se lidé navzájem podobají, že se nadchnou prozkoumat vše o
duchovním životě a kupují si knihy s duchovní tématikou. Učí se meditovat, zkoušejí různá zaříkávadla, navštěvují přednášky o duchovní tématice, chodí na různá zasvěcení atd.) Již se nechtějí vracet zpět do temných lživých vod. Každým namáhavým krokem, se blíží více ke souši.( Čím více člověk nabere svých duchovních zkušenosti, tím více je znalý a moudřejší a tak se pro něj kroky zdají být čím dál lehčí a rychlejší). Když už je pouze po kotníky v temné vodě nevědomosti a iluzí, již nepociťuje z ničeho strach, natož strach ze smrti, ale pociťuje určitou všudypřítomnost všeho. Jakoby on sám byl vším. ( V této fázi si lidé plně uvědomují, že vše je spojeno se vším, že vše je součástí
všeho a jedno neexistuje bez druhého. V tomto stavu uvědomění si sebe sama člověk na sebe plně
bere veškerou zodpovědnost. Nejen za sebe, ale také za lidi, za zvířata, a rostliny, za celou planetu zemi a nakonec za celý vesmír). Po té co vystoupil na souš a již se nedotýká temné vody nevědomosti, bere do rukou knihu, která tam ležela ( V této fázi si člověk uvědomuje a nejen uvědomuje, ale také to tak prožívá a cítí, že se stal vesmírem. Má na výběr. Může se vrátit s knihou do temných vod a působit v tomto světě iluzí jako mistr hlásající pravdu, a nebo může pokračovat dál po souši, kde prožívá další stupeň vývoje, již bez hmotného těla v energetické podobě ( Zde se člověk rozhodne, zdali chce pomáhat zemi jako mistr nesoucí si s sebou knihu poznání, neboli knihu pravdy a moudrosti jako Ježíš, Budha, Český mág František Bardon atd. a nebo se již nechce dále na tomto podílet a tak si zvolí jinou sféru pro jeho vývoj dostačující).
Základem všeho byla mysl. Tu je na začátek vhodné utišit a vytrénovat. Klasické trénování zná každý a to v podobě MEDITACE. Meditace je v podstatě o nepřemýšlení. Je to stav, kdy se neprojevují žádné myšlenky a tak si tímto stavem člověk neblokuje cesty energií, které mu dávají vyšší poznání moudrosti a celého smyslu samotného bytí. Samozřejmě jsou i jiné meditační techniky, ale technika o nepřemýšlení je nejvhodnější, ale také nejtěžší.
Aby člověk dospěl do tohoto stavu, přikládáme zde návod jak svoji mysl vytrénovat.
Aby člověk dospěl do tohoto stavu, přikládáme zde návod jak svoji mysl vytrénovat.
zdroj-helenien

Magie svíček

16. září 2009 v 18:50

Svíčková magie je jedním z nejčastějších, nejjednodušších a nejbezpečnějších typů kouzlení, a proto vás s ním seznámím. Veškeré tyto návody však předpokládají, že již víte jak se vytváří čarodějnický kruh a máte alespoň nějaké povědomí o magické práci.

Předcházející přípravy
Přečtěte si pozorně celý soubor článků.
Rozhodněte se pro co budete kouzlit, a jaké přesně prostředky užijete.
Nakupte vše potřebné a začněte s vlastní přípravou.

Oltář
Můžete použít cokoliv s dostatečně plochým vrškem, buďte tvořiví... Jako přehoz je docela vhodná bílá, protože je nejuniverzálnější, ale při čarování za určitým účelem můžeme i přehoz oltáře přizpůsobit - opět platí- buďte kreativní! Pamatujte, že svíčková magie se většinou provádí ve stísněných prostorech, a proto výzdobu a podobně volte co nejjednodušeji a prostě, zejména svícny.
Kadidlo
Typ je přizpůsobený typu kouzla, a nebo, pokud ovšem nemáte seznam bylin a příležitostí k jejich užití, zvolte prostě vaši oblíbenou. Dobře se jako kuřidlo osvědčil sporýš, který dodává mystickou, tajemnou atmosféru, avšak stále platí - nejste omezení! nic není vytesáno do kamene - buďte tvořiví! Kuřidlo (kadidlo) znázorňuje Vzduch, protože stoupající kouř vynáší naše tužby až k Nekonečnu... Já osobně pálím starý dobrý univerzální santal.
Příprava k rituálu
Jako základ přípravy na rituál si dopřejte krásnou relaxační koupel. Přidejte hrst mořské soli k očištění od vibrací*. Zapalte pár svíček, zhasněte světlo a relaxujte. Zbavte svou mysl veteše nashromážděné v průběhu dne. Kapku si zavizualizujte - představte si jak z vás voda smývá vše zlé, nejen špínu, ale i veškeré vibrace, negativní energie a únavu... Je důležité aby mysl byla před magickou prácí očištěna a uvolněná. Není to jako kopat zákopy.
* I pokud není čas se koupat, trošku se osprchujte a při mytí použijte i trošku soli rozetřené po těle a pak spláchnuté, čistí to auru a je to vhodné před jakýmkoliv rituálem.
Typy svíček
Jakýkoliv druh a typ svíčky může být pro magii použit, pokud byl řádně očištěn a posvěcen k čarodějnému použití. Ačkoliv svíce z včelího vosku jsou drahé (a barvené se těžko shánějí), jsou vhodnější než svíčky klasické, protože jsou přírodního původu. a jako u každého nástroje platí, že přírodní nebo dokonce vlastnoručně vyrobené svíčky mají větší moc než běžné koupené.
Očištění a vysvěcení
Toto je velmi důležitý krok a neměl by být vypuštěn. Očištění zbaví svíčku všech negativních vibrací, které získala během své dlouhé cesty od hroudy vosku až na váš oltář. Stejně jako cokoliv jiného ve vašem kruhu i svíčky musí být co nejvíce očištěny od psychických vibrací. Ponořte svíčku do mořské soli, a požádejte Pána a Paní aby ji požehnali. Dala by se sehnat fráze, ale lepší je když vychází přímo z vašeho srdce.
Pomazání svíček
Toto je stejně důležitý krok jako každý jiný, a je již přímou součástí samotného rituálu. Použijte takový olej jako uznáte za vhodné, a nebo jej přizpůsobte cíli kouzla. doporučovaný je například lotosový vonný olejíček, ale nic vás nezavazuje ani není kázáno... Důležitý je směr potírání svíce. Aby jste něco přivolali, chcete-li něco získat, namažte svíci směrem od vrcholu ke středu a potom od spodku ke středu. Pro zapuzení čehokoliv natírejte olej od středu svíčky směrem k oběma jejím koncům. nikdy nemažte svíčku tam a zpět, neboť to oslabuje záměr. Sklepněte zbytek oleje na místo svého třetího oka a hrudní kost. A pak řekněte toto:
"Očišťuji tuto svíci ve jménu Pána a Paní. Nechť hoří se silou a posláním světla."
Pak uveďte svůj záměr či účel svíce.
Rytí
Pokud ryjete do svíce rýhy použijte athame (pokud je těžké, půjde to hůř, tak se hlavně nepořežte…) Směry pro použití jsou shodné s potíráním. Rýhy musí být co nejvíce rovnoběžné a nesmí se křížit. tato část je zcela nepovinná a je používána spíše zřídka.
Lze také do svíce vyrýt runovou symboliku vašeho přání, podle nějaké knížky o runách, také vaše magické jméno, nebo třeba i obrázek (symbol) toho, po čem toužíte. Fantasii se meze nekladou.


Citáty láska

16. září 2009 v 18:46 Citáty


Pravá láska je nedeliteľná, vznikne úplne sama od seba a nemožno si ju vynútiť.

Nehovor mi neodchádzaj keď nechceš aby som prišiel .

Priateľstvo sa môže skončiť láskou, ale láska sa nikdy nemôže skončiť priateľstvom.

Tento svet bez lásky je ako mŕtvy a vždy príde chvíľa, kedy je človek unavený väzením, prácou, i odvahou, a túži len po milovanej tvári a po srdci rozradostenom nehou.Láska je strašná, keď nie je opätovaná.

Veľká láska sa rodí z malého poznania.


Až keď sme našli lásku, vieme, čo nám v živote chýbalo.

Hnev sa neprekoná hnevom, ale láskou.

Láska je jediné bohatstvo, ktoré rastie tým, že sa s ním človek delí.

Láska je tvorenie, deň za dňom, každú hodinu musíme o ňu usilovať. Lebo iba vtedy žije. Neexistuje nič, čím by sme si ju zaslúžili raz a navždy.

Láska je prekrásna vec; ale priatelia milí, preboha, verte mi, láska, na ktorú sa umiera, je láska prehnaná!

Láska začína láskou a od najsilnejšieho priateľstva môžeme pokročiť len k slabej láske.

Milovať, len milovať, to je slepá ulička. Človek má ešte vyššiu povinnosť ako len milovať. Možno je to tiež láska, ale aká rozdielna od iných.

Každá bytosť musí milovať. A táto naprostá nutnosť nám prikazuje, aby sme obdivovali všetký podoby lásky.

Láska je krásna vec, bez nej sa nedá žiť, ak nevieš milovať, musíš sa naučiť.

Len keď sme našli lásku, vieme, čo nám v živote chýbalo.

Deväť desatín lásky väzí v zaľúbenosti, jedna desatina v predmete lásky.

Láska je jama, do ktorej spadnú dvaja a vyjdú traja.

Neľúbme Lásku, ľúbme človeka!

Láska je popolom, ktorý správnym spôsobom sa dá vždy zmeniť na plameň - tak fúkaj!

Andělské karty

16. září 2009 v 18:27 VÝKLAD KARET
jsou určeny ke zprostředkování kontaktu se svými anděly. Andělské karty mohou pomoci zodpovědět některé otázky o práci, lásce a vztazích, rodině a duševním rozvoji a sebezdokonalování. Je třeba se uvolnit a plně se při výkladu soustředit na anděly, které vás provází životem. Možná právě ony vám pomohou vyřešit některé z otázek nebo vám ukážou správný směr.

Fixace očí

15. září 2009 v 21:06 Hypnoza
Prakticky nejznámější a nejoblíbenější metoda. Subjekt zůstává během hypnotizace pasivní, prakticky se od něj od počátku očekává pouze to, že dříve nebo později podlehne sugescím únavy, relaxace a tíhy, a podvolí se hypnotickému spánku. Pocit tíže očních víček , který si subjekt "logicky" spojuje s fixací očí, postupně zesilujeme sugescemi únavy a ospalosti, které subjekt nebude dále schopen odolávat. Při sugescích využíváme principu "oči se budou zavírat-oči se zavírají-oči jsou zavřené", tedy nejdříve připravíme subjekt na něco ,co přijde a pak mu sugerujeme, že to přichází. Subjekt pak sugesci přijímá tak, jak mu bylo předem naznačeno. Tímto ovlivňováním se subjekt postupně dostává zcela pod naší kontrolu a nekriticky přijímá naše podněty. Po zavření očí sugerujeme pocit relaxace, klidu a uvolnění, oprostíme tak subjekt od předchozího "vypětí" a únavy a ten se pak za zavřenýma očima podvědomě cítí "bezpečně a příjemně".

Pozorujte upřeně tento předmět. Upřete se na něj.

Nyní se několikrát zhluboka nadechněte. Sledujte můj hlas.

Zanedlouho zjistíte, že vaše oční víčka budou těžší a těžší. Téměř jako by je něco tížilo.

A čím více pozorujete tento předmět, tím jsou vaše víčka těžší. Přivírají se. Pocit tíhy je zavírá.

Vaše víčka jsou těžší a těžší, pomalu se zavírají, přemáhá je ospalost a tíha. A máte pocit, že se pomalu, pomalu zavírají, a zavírají, únava a tíha, ospalost. Vaše oči se zavírají..

Bude to příjený pocit, až se konečně zavřou. Vaše víčka jsou těžká, stále těžší a těžší, pomalu se zavírají, je těžší a těžší je otevřít, únava je příjemná.

Je těžké je nechat otevřené, cítíte, že se brzy pevně zavřou, vaše oči se zavírají, zavírají..

Jsou zavřené. Cítíte se příjemně. Jste uvolněný. Nechte se příjemně unášet. Vaše hlava je těžší a těžší, nechte ji volně..

Jste uvolněný, klidný.

Duševní porucha

15. září 2009 v 21:03 Schizofrenie
Duševní poruchy s bludy. Převažují bludy skloubené do celého systému. Halucinace se neobjevují. Většinou jde o bludy pronásledování. Tito nemocní jsou mimo svůj bludný systém schopni celkem slušně fungovat. Bludný systém však bývá velmi odolný k jakékoliv léčbě.
Schizoafektivní poruchy se vyskytují příznaky schizofrenií a maniodepresivní souběžně. Tato porucha často začíná prudce, stavem zmatenosti a snového prožívání. Většinou se dobře léčí, ale má tendenci se opakovat.
Schizofrenie jde o skupinu onemocnění s výraznou poruchou myšlení, vnímání, citů a chování. Lidé nemocní schizofrenií ztrácejí kontakt s realitou, slyší nebo vidí věci, které nejsou skutečné, a pod vlivem svých představ pak jednají neobvykle a nepřiměřeně.
Maniodepresivní poruchy. Hlavními příznaky jsou výrazné a dlouhodobé změny nálady, nesouvisející se zevními příčinami. Vyskytují se oba póly nálad, ale častější jsou depresivní poruchy, kdy dochází k výraznému poklesu nálady, celkovému zpomalení, nechutenství, hubnutí a nespavosti. Stav přináší nemocnému velké utrpení. Manická nálada je naopak pro pacienta často velmi příjemná, ale pro jeho okolí neúnosná. Nemocný je veselý, nadměrně sebevědomý, povrchně činorodý, bez potřeby spánku. Je často přesvědčen o svých výjimečných schopnostech, utrácí nadmíru peníze za věci které nepotřebuje, někdy tropí výtržnosti. Ke svému stavu je zpravidla nekritický. Někdy se stavy mánie a deprese střídají.
Psychózy jsou stavy, při kterých dochází k poruše kontaktu s realitou. Znamená to, že v psychóze jinak vnímáme, myslíme a prožíváme.

Výklad snů

14. září 2009 v 20:01 Výklad snů odemně pro vás
Zdál se vám sen a nevíte co znamená kontaktujte mě a já vám sen vyložím cena výkladu a odpovědi na otázky 100 kč....Společně rozluštíme vzkaz od andělů...

Jak si zapamatovat sen

14. září 2009 v 19:55 Sny a život
Nejlepší cesta je formou vizualizace. Vyberte si například nějaký zajímavý předmět, upřeně se něj dostatečně dlouhou dobu dívejte. Buďte uvolnění a pravidelně a zhluboka dýchejte. Potom zavřete oči a představujte si tento obraz, snažte si vybavit každý detail. Nespěchejte a v klidu se soustřeďte. Pak otevřete oči a zkontrolujte si co všechno se vám podařilo si zapamatovat. Tento postup třikrát opakujte .Později předstupujte před složitější obrazce nebo předměty. Vrcholem je pohled do krajiny. Pozor ! Je třeba trénovat pravidelně.
Buďte vnímavý, trénujte svoji schopnost vizualizace . Cvičením podporující vnímavost patří třeba jóga , kung-fu , tai chi a další.
Zkuste si několikrát denně dát jasný pozitivní příkaz např. Ráno vstanu a budu jasně pamatovat svůj sen. Tuto formulaci neměňte. Myšlenku si také připojte k ostatním myšlenkám než se odeberete k spánku.

Hypnoza

14. září 2009 v 19:50 Hypnoza
Dívejte se upřeně do středu kruhu. Relaxujte... buďte úplně uvolnění... pociťujete velmi příjemné teplo prostupující vaším tělem..., máte pocit spánku... toužíte spát... vaše víčka jsou těžší... těžší... stále těžší, nemůžete je udržet déle otevřené... nyní se zavírají... s každým slovem, které říkám, jste ospalejší a ospalejší... chce se vám spát... hluboce, hluboce a hluboce spát... SPĚTE!!!

Jak začít?
K docílení snadného hypnotického spánku se přiblížíme k subjektu v době jeho normálního spánku. Posadíme se tiše v blízkosti jeho boků a mluvíme opatrně, polohlasně, ale zřetelně, skoro šeptem:
"Spíte hluboce a klidně. Váš spánek je tak hluboký, že s vámi mohu mluvit, aniž se probudíte. Již můžete mluvit. Chtějte mluvit. Mluvte." Pomáhejme sugescí ke společné rozmluvě, až začne. Po chvíli hovoru se snažíme vemluvit mu formu rozkazu: "Zítra zase přijdu, podám vám lenošku, posadíte se a rozkážu vám: Spěte. A vy ihned usnete." "Opakujte mi, co jsem vám řekl." Po opakování sugesce ukončeme slovy: "Ráno se probudíte posilněn a zdráv." Druhý den přijdeme, sledujeme subjekta očima, podáváme mu lenošku a opakujeme celou sugesci. Spánek se jistě dostaví a můžeme konat potřebné pokusy.

Neverbální komunikace
"Spíte hluboce a klidně. Váš spánek je tak hluboký, že s vámi mohu mluvit, aniž se probudíte. Již můžete mluvit. Chtějte mluvit. Mluvte." Pomáhejme sugescí ke společné rozmluvě, až začne. Po chvíli hovoru se snažíme vemluvit mu formu rozkazu: "Zítra zase přijdu, podám vám lenošku, posadíte se a rozkážu vám: Spěte. A vy ihned usnete." "Opakujte mi, co jsem vám řekl." Po opakování sugesce ukončeme slovy: "Ráno se probudíte posilněn a zdráv." Druhý den přijdeme, sledujeme subjekta očima, podáváme mu lenošku a opakujeme celou sugesci. Spánek se jistě dostaví a můžeme konat potřebné pokusy.
Jak poznáme osoby, mezi kterými probíhá tato komunikace? Např. zkříží nohy a o chvíli později totéž udělá druhá strana. To je klíč - zrcadlení. Rozlišujte však shodu a napodobování. Shoda je mimo naše vědomí. V opačném případě si toho druhá osoba všimne a urazí se. Podívejme se na příklad. Jestliže někdo během rozhovoru poklepává na mé rameno, mohu v rytmu onoho poklepávání kývat hlavou a synchronizovat se tak s jeho pohyby. Další taktika je kopírování postoje těla, nebo hlasu. Někdo kráčí sem tam po místnosti a je nervózní. Následovat ho by bylo směšné a třeba by se nám odvděčil za naši snahu ostrou nadávkou, nebo fackou. Na druhé straně, můžeme si poklepávat prsty v rytmu jeho chůze - tohle je ten správný postup.

Proč bůh stvřil anděli?

14. září 2009 v 19:45 Andělé
Stvořitel je tak silný a dokonalý, že nemůže být přístupný osobně každé lidské bytosti. On sám je nesmrtelný, přebývající ve světle, což žádnému člověku není přístupno. Andělé netrpí nedostatky a proto mohou jednat jménem Boha a poté mu vylíčit, když komunikují s lidmi. Překlenou velkou mezeru mezi dokonalostí Boha v nebi a strádáním lidí na této planetě. Andělé byli stvořeni nesmrtelní (nikdy nezemřou). Jejich věčnost byla vyložena ústy Ježíše Krista, když řekl, že budou nést tíhu lidských břemen po věky věků. Jsou jednopohlavní a nikdy nežijí v páru. Jsou to děti Boha, děti vzkříšení.

Jak jdou sny a jak jde život

14. září 2009 v 19:43 Sny a život

Sny.. Zajímavý fenomén. Známe je téměř všichni, někteří z nás se snaží sledovat návaznost snů na reálný život a naopak, jsou i takoví, co dokážou ve snech žít svůj druhý virtuální život, ovšem je jen málo lidí na světě, kteří "snový svět a sny" pochopili a už ví, co doopravdy znamenají a jaký smysl vůbec sny mají. Zkusím popsat své vlastní sny, co si pamatuji a hlavně to, jaký vliv měly na realitu všedního života. Ale nejprve trochu teorie:

Chcete sledovat své sny? Chcete pozorovat, jak sny "vidí" budoucí možné události? Pak jsem vypozoroval jedno důležité pravidlo - snům je potřeba věřit. Pak k Vám promlouvají. Pokud ale ze snů máte legraci, pak z toho budete mít ve snech pouze guláš různých prožitků. Osobně jsem dřív měl tendenci samozřejmě sny neřešit. Sen je přece pouze zmatený běh myšlenek našeho mozku, který ve spánku odpočívá a různým zkomoleným přehráváním zážitků a vzpomínek se pročištuje a drží v kondici .. Tak zní nejobecnější vysvětlení o snech, jako fenoménu. Jenže ono je vše nebývale složitější. Pro ty, co nevěří na posmrtný život a nějakou duši, pak je jasné, že toto vysvětlení je přijatelné, popřípadě se nabízí ještě střízlivější vysvětlení. Ale pro ty, co věří, že tělo je pouze kabát a duše je zdrojem našeho "jáství", je pak fenomén snů postaven do úplně jiné roviny. Co se tedy vlastně děje, když "spíme" z pohledu druhé skupiny lidí - těch, co věří, že máme duši? Zkusím popsat samozřejmě amatérsky, co zatím vím:

Naše tělo potřebuje takzvaně "spát". Je to biologickoenergetická nutnost. Lidově řečeno - prostě tělo potřebuje "odpočinek". Ale podívejme se na to hlouběji. Na našem těle je sedm základních energetických center (čakry). Ovšem tímhle to nekončí, protože každé centrum energie se dělí na další menší centra a ty zase na ještě menší. Tohoto využívá akupunktura, akupresura a podobné techniky.

Tělo v době, kdy "spíme", má možnost díky těmto centrům energie takzvaně "dobít baterie". Každá buňka v našem těle potřebuje nejenom živiny, ale i tuto energii, která nám prakticky umožňuje žít
v této realitě. Tak, jako auto natankuje benzín, tak tělo ve spánku přijímá zase svůj druh energie. (Mohl bych říci, že vlastně načerpáme energii z vyšší roviny bytí).

Takže tělo máme zaopatřené ;o) Jdeme dále. Po dobu "dobíjení energie" naše tělo je "vypnuto", ale co dělá naše vlastní opravdové JÁ? To nepotřebuje vypínat. Je od počátku napojeno na svoji původní podstatu (zřejmě jiná část "vesmíru v jiné dimenzi", odkud pocházíme, prostě místo, kde je náš prapůvodní "počátek"), takže co vlastně děláme, když spíme?

Kterýsi filozof řekl, že spánek je vlastně taková "malá smrt" a myslím, že měl pravdu. Když usínáme, jakoby naše duše řekla: "to by jeden vyskočil z kůže ...;o)" Dostáváme se totiž z těla na pár okamžiků ven. Prostor kolem nás ovšem není tak bezpečný, jak by se zdálo. Mezi naší realitou a vyššími rovinami je zóna, kde se potulují nejen duše právě zemřelých lidí, které buď ještě nechtějí jít do sféry, odkud přišly a ještě potřebují něco vykonat, nebo prostě chtějí setrvat nějakou dobu v zemské zóně, ale potulují se zde i "energetičtí predátoři", kteří by se na části našeho JÁ velmi rádi "přiživili". Naše JÁ je ryzí energie a tato energie právě tyto entity může lákat. Pokud by se jim to povedlo, pak se ráno člověk probudí jako z těžké noční můry a je oslabený. I to se stává ... Proto každý člověk, který spí, má přidělenou "speciální energetickou zónu", takže jakmile "usne" a vlastně "vyskočí z kůže", tak šup do této energetické zóny. Ta jej chrání před vnějšími vlivy a z ní se pak kdykoliv vracíme zpět do těla.

Tato speciální energetiká zóna se může propojovat i s více podobnými zónami dalších spících lidí. Můžeme se tu potkávat nejen s dušemi těchto lidí, ale toto je taky místo, kde naši zemřelí příbuzní, známí a přátelé, mají jedinečnou možnost nám něco sdělit, protože co si budeme nalhávat, i kdyby se zbláznili, tak v bdělém stavu s náma prostě "není řeč "... :o) Jenže má to malý velký háček a hák ... To je sice hezké, že si tam "pokecáme" s ostatními dušemi a dušemi mrtvých přátel, ale co je
to platné, když náš mozek ( jakýsi interface napojený na hlavní super počítač, kterým je naše duše ) je momentálně téměř vypnutý ... Všechno, co prožijeme opravdu během spánku, zůstává "zapsáno" jen v paměti naší duše (našeho JÁ), ale mozek nemá šanci nám to zprostředkovat. Musíme mít
na paměti, že na Zemi "nám vládne mozek" a je jen na nás, jak dobře si jej naučíme, aby byl schopen se víc napojit na naši duši (tady říkáme - poddvědomí, naddvědomí, intuice ... atd.)

Do našeho těla se vracíme vždy v době, kdy tělo je odpočato, "zapne se" a dá "impuls" k návratu.
V této chvíli si myslím, že náš "mocný interface" přebere asi jednu "miliontinu" vzpomínek na to, co jsme mezi tím prováděli. A protože náš tolik milovaný mozek ( interface :o))) není schopen tak rychle přebrat množství informací, pouze opravdu jen tu nepatrnou část, pak po probuzení máme vzpomínky na jakýsi "sen", což je ale hezká míchanice a nezřídka se navíc stává, že "sen prostě zapomeneme", protože mozek jej prostě vymaže z paměti, a nebo se hodně stává, že i když se vracíme do těla, tak mozek je stále ve stavu odpočinku, takže nezaznamená vůbec nic. Pak říkáme, že noc byla bezesná.
Zkusím rozdělit "sny" na "klasický sen, lucidní sen a astrální cestování".

Věštění

13. září 2009 v 12:04 Věštění z ruky
Palec

Stojí stranou od ostatních prtsů a proto je jeho posazení důležité. Správně by měl být proti ukazováčku v úhlu 45° - 90°. Větší úhel svědčí o vnímavosti, samostatnosti a schopnostech být vůdcem. Ale pozor, dotyčný je zvyklý spoléhat na náhodu. Čím menší úhel, tím je člověk malichernější a větší sobec. Před lidmi s příliš velkým palcem se varuj, protože mají sklon k ovládání ostatních, tvrdohlavosti a mohou být i hrubí. Všeobecně jsou lidé s delšími prsty rozumnější a přemýšlejí o tom, co udělají.


Dlaň

K hádání se nejvíce hodí levá ruka, protože je blíž k srdci. Na dlani je čar mnoho, ale tyto 4 jsou nejdůležitější: čára života, hlavy, srdce a osudu. Čáry by měli mít barvu jako zbytek dlaně Tmavé a hluboké čáry jsou příznačné pro lidi agresivní a silné, naopak čáry světlé jsou příznačné pro lidi slabé, kterým chybí síla.
fairy.gif fairy image by googooliegoogoo


Čára života

Správná čára života má začínat mezi prostředníčkem a ukazováčkem a stáčet se dolů k zápěstí. Měla by vypovídat o vitalitě a životním postoji. Každého samozřejmě ze všeho nejvíce zajímá, jak dlouho bude žít. Neplatí, že krátká znamená krátký život a dlouhá naopak. Obecně se bere střed čáry života jako 35 rok a každý milimetr navíc znamená další rok. Pokud je ze všech čar nejvýraznější, pak patří člověku fyzicky zdatnému. Jakékoliv přerušení nebo nedokonalosti jsou předsevzetí potíží.

Čára s mezerou - dosavadní život není úplně v pořádku a bude tu snaha začít někde jinde úplně od začátku.
Dvě čáry vedle sebe - je tu na ocharnu čáry života - jednoduše život jistí.
Čáry začínající u čáry hlavy - mlčenlivost a nejistota. Někdo, kdo byl od dětství utlačován silnou osobností - možná rodiči, a nedokáže se sám prosadit.
Neprohnutá rovná čára - nezájem o okolí a nedostatek sebedůvěry.


Čára hlavy

Ideální čára začíná u čáry života a prochází v oblouku celou dlaní až k malíčku. Všeobecně by se z ní mělo poznat, jaké kdo schopnosti a inteligenci. Silná čára patří lidem schopným překonávat překážky, naopak slabou mají ti, kteří nemají pevnou vůli a jen čekají na to, jak to s nimi dopadne.

Nepravidelná čára - kdo ji má, by se měl připravit na to, že prosadit svou osobnost mu dá dost práce.
Krátká čára - dobrá paměť, praktické vlohy, ale chybí fantazie.
Rovná dlouhá čára - značí pevnou vůli - kdo ji má, je ochoten se pro dosažení svých cílů vzdát čehokoli - platí to i o lidech blízkých.
Prohnutá čára - příliš zájmů. které sebou přinášejí možné problémy s koncentrací.
Čára připomínající řetěz - chybí schopnost logicky myslet.
Čára začínající vniř čáry života - patří uzavřenému jedinci, který si nevěří a neumí svobodně jednat. Je zalezlý ve své ulitě a odmítá z ní ven.


Čára srdce

Ideální čára začíná mezi ukazováčkem a prostředníčkem a stáčí se dolů pod malíček. V této podobě petří člověku vyrovnanému a srdečnému, na kterého je spolehnutí. Vypovídá o zdraví a neměla by být jinak přerušovaná, protože jakékoliv nepravidelnosti jsou předsevzetí zdravotních problémů. Pokud čáry života, srdce a hlavy začínají v jednom místě, hrozí ti zlá událost, ze které se těžko vpamatovává.

Hluboká a zakřivená - smyslný a mírně sobecký člověk, který je zahleděn do sebe a neočekávej od něj vyznání lásky.
Čára blízko u čáry hlavy - svědčí o konfliktu mozku a citů. Převahu nabude čára výraznější.
Dlouhá čára - romantik toužící jen po troše přízně a idealizuje si každou situaci.
Krátká a neprohnutá čára - k ostatním chladný člověk, který prosazuje jen sám sebe. Jednoduše kariérista a sobec.
Čára jako řetěz - klasický sukničkář, nevěrník a koketa. Pozor na ně, mohou ti hodně ublížit!
Čára na konci rozdvojená - značí kamarádskou povahu a inteligenci.
Čára otočená vzhůru - značí dominanci v sexu.
Čára začínající pod ukazováčkem - romantik, který má vždy nasazené "růžové brýle".


Čára osudu

Nemusí být u každého a pokud ano, tak vede od prostředníčku k zápěstí. Měla by ovlivňovat ctižádost. I když ji máš, nestačí jen čekat na řízení osudu, je potřeba věřit ve vlastní schopnosti. Sama přítomnost čáry je dokladem toho, že je člověk schopen převzít zodpovědnost. Kdo ji nemá, špatně se přizpůsobuje a nedokáže se soustředit. Silná linie patří vždy lidem, kteří mají kontrolu nad svým životem a těm, kteří si nenechají líbit žádnou nadvládu. Čím je čára výš, tím bude déle trvat než se člověk osamostatní a začne být sám sebou.

Čára začínající na čáře života - všechno co dělá, podřizuje přáním svých blízkých.
Čára končící na čáře hlavy - vlastní hloupost a špatný odhad situace stojí za možné nezdary.
Rozdělený začátek čáry - zodpovědný člověk, který chce sám něco dokázat, ale neobětuje tomu rodinu a přátele.
Čára začínající na čáře srdce - v průběhu času se jen zábava ve volném čase může stát hlavní náplní života.
Pravý úhel mezi čarou osudu a života - chrání život před každým nebezpečím.
Zakončení na čáře hlavy - pracovní úspěch překazí vlastní špatný odhad.


Druhy ruky:

Čtvercová ruka - člověk se čtvercovou rukou je sebevědomý a praktický. Ví, kde je ve společnosti jeho místo a váží si autorit. Má vrozený smysl pro zodpovědnost a umí si poradit skoro v každé situaci. je předurčen k tomu, vést ostatní.

Kónická ruka (zakulacená) - mají ji především společenští lidé, kteří jsou ozdobou každé party. Dokáží ostatní pobavit a mají rádi pěkné věci. Obyčejně uvedou věci do pohybu, ale nevydrží u ničeho dlouho. Jsou nestálí nejen v práci, ale i v lásce.¨
butterflygal5pa1.gif fairy image by alyssa_bubbles

Tužka-krezby

12. září 2009 v 15:03 | Janička |  GALERIE OBRAZŮ
Touha

hearts
Zakázka na nášivku

Rozdělení andělů

11. září 2009 v 13:11 Andělé
Andělé jsou stvořeni z čisté energie, jsou duchovními bytostmi bez reálné podoby. Pro samotnou skutečnost, že sídlí v duchovním světě, je nelze situovat do žádného možného či představitelného místa. Obklopují trůn Boží a neustále zpívají jeho chvalozpěvy. Ale protože Bůh je všudypřítomný, kde můžeme předpokládat, že andělé žijí?Na druhé straně, vzhledem k tomu, že čisté duchovno, tedy andělské vědomí nemá tvar, jakou podobu můžeme andělům přisuzovat?Tyto otázky, jak se zdá bez odpovědi, nahrazuje fantazie člověka, jeho představivost a schopnost zobrazit si v mysli vše, co nedokáže zachytit svými smysly, co dokáže jen vytušit svým chápáním. Lidská mysl má totiž výjimečnou schopnost "utvářet". Člověk se podobá svému stvořiteli zejména a především svou schopností milovat a tvořit skrze lásku, svět a realitu, které je účasten. A to byl důvod, proč bylo nutné přisoudit andělským bytostem, jež jsou ze své podstaty abstraktní a bez formy, podobu bezprostředně srozumitelnou a představitelnou pro oči naší mysli.Protože se jedná o "živé bytosti" s inteligencí podobnou člověku, zdálo se logické přisoudit jim vzhled a morfologické rysy rovněž podobné člověku. Přesto však, jelikož se jedná o bytosti složené z "hmoty", když mnohem jemnější, alespoň v lidské představivosti jsou považovány za tvory "vzdušné". Další jejich vlastností je schopnost přemisťovat se svobodně a v okamžiku v čase i prostoru. Z tohoto důvodu jim byla přisouzena křídla, symbolizující schopnost absolutním způsobem vládnout prostoru i času. Kromě toho má lidská logika ze své přirozenosti nevyhnutelnou potřebu třídit, dát všemu o čem přemýšlí, řád a hodnotu. Z tohoto důvodu vznikly takzvané andělské "hierarchie", počínaje těmi, jež jsou nejblíže Božímu Majestátu, Otci Všemohoucímu, až po ty, jež se od něj postupně vzdalují. To vše vzniká výhradně z potřeby lidské mysli vytvářet si žebříček hodnot a řídit se jím ve všem, co existuje. A konečně téměř nevyhnutelným důsledkem všeho, co bylo řečeno, je roztřídění andělů do existenčních rovin souvisejících charakteristikami podobných jednotlivým energetickým vrstvám.

Telepatie???

11. září 2009 v 13:09 Telepatie
Telepatie znamená v překladu vzdálené cítění. O telepatii jako takové se začalo mluvit v "mesmerismu", kde se říká, že telepatie patří mezi největší fenomény, jednak proto, že zmagnetizované subjekty četly myšlenky přenášené nikoli slovy, ale myslí.
Na stejný fenomén narazily i někteří psychologové u svých pacientů. Sigmund Freud se tomu začal věnovat poté, až se s tímto jevem setkával hodně často. Označil to jako regresivní prvotní schopnost, máme všichni schopnost ji projevit.
Telepatické jevy bývají nejznamenitější z celé parapsychologie. Podle SPR se telepatie stala prvním jevem, který byl zkoumán i vědecky. "Podstata telepatie tkví v tom, že nějaký stav vědomí, počitek, barvy, zvuk, bolesti, chuti, představy předmětu, kresby, nebo čísla se přenáší přímo z vědomí jednoho člověka do vědomí jiného člověka bez prostřednictví smyslového vnímání."
Zamilovaný pár ve svém vztahu projevuje více telepatie, než kdokoliv jiný. Uvedeme si třeba za příklad to, že matky "cítí", když jsou jejich děti v nebezpečí. Nebo třeba zvířata poznají člověka, který jim chce ublížit. Poznají vůdce své smečky.
Začneme tvým prvním telepatickým pokusem. Chceš-li, aby se před vámi danná osoba za tebou ohlédla, jdi s ní stejným krokem, tedy rytmicky, měj s ní současně pravou a levou nohou v kroku. Přitom rytmicky dýchej a dívej se osobě na záď hlavy s pevným rozkazem nebo přáním, právě aby se ohlédla. Výsledek vás hned poprvé překvapí.
Druhý pokus už tak jednoduchý nebude. Požádáme osobu, aby si sedla na židly ve vedlejší místnosti, a snažila se na nic nemyslet. My také usedneme na židli, a rytmicky dýchajíce jí dáváme rozkazy, aby třeba vstala ze židle, apod.
Třetí a poslední telepatický pokus: Pokusnou osobu necháme posadit do vedlejší místnosti na židli a zavážeme jí oči. Před ní umístíme na stůl papír a tužku s tím, aby po danném znamení nakreslila obrazec, který prvně přijala. Vysílatel, tedy vy, kreslíte v jiné místosti na papír kruh, čtverec, hvězdu, stůl, apod. Obě kresby se pak porovnávají.

Přenos vět

11. září 2009 v 13:07 Telepatie
1
Odesilatel: dodržuj pravidla stejná jako u těch obrazů - a to je opravdu důležité! Posílej jednotlivá písmena, pro větší účinnost si je ,,předkresluj před očima". Takže v naší situaci "A.... h.... o… j…", a tak pořád dokola - dokud o konci nerozhodne přijímatel.
Přijímatel: také dodržuj ona pravidla. Písmena, která ti odesilatel posílá, bys měl/a vidět, jakoby napsaná před očima (musíš jim opět dát tvar - stejně jako u obrazů), vzácně i slyšet.

2
Odesilatel: dodržuj pravidla stejná jako u těch obrazů… Posílej jednotlivá písmena, a v duchu si je i nahlas říkej.
Přijímatel: také dodržuj ona pravidla. Písmena, která ti odesilatel posílá, bys měl/a také spíš vidět, možná někdy i slyšet. Vlastně je tu rozdíl pouze u způsobu odesílání.
Máš štěstí, ne každému to vyjde! První se potrénuj a pak už je čas ke zdokonalování! Tzn. na vzdálenost jednoho rohu místnosti do druhého rohu místnosti, a následně (ale to už předbíhám) klidně na vzdálenosti větší a větší! Třeba překonáš i tisíce kilometrů!!! (Hele to už ale FAKT dost předbíhám…!) Přeju úspěch i nadále!

Přenos obrazu

11. září 2009 v 13:05 Telepatie
Pro základ si nutně musíš najít alespoň jednoho člověka, který se chce také naučit přenášet myšlenky. Může vás ovšem být i víc. Nedoporučovala bych však větší počet než 15 lidí. Zvolte si mezi sebou jednoho přijimatele. Zbytek budou odesilatelé. Někdo uvádí i toho, co upřesňuje obraz přijimatele... ale k tomu až později. Jo a ještě něco - tohle (ty základy) znám díky časopisu Cosmogirl!, takže to rozhodně neberte tak, že to kopíruju, ale jen chci umožnit i ostatním tohleto, protože ne všem se tento článek dostal do ruky. Navíc si tady dost věcí pozměňuju a celé to píšu jen a jen podle sebe, pouze základ umím, jak už jsem psala, z Cosmogirl. Takže postup: (pokud už máte rozdělené funkce)
1.) Utvořte kruh a chyťte se za malíčky. Zavřete oči a ze všech sil zatněte spánky. ODESILATELÉ - předem se dohodnou, jaký obraz přijimateli ,,odešlou". Mělo by to být něco jednoduchého, primitivního. Jako třeba sluníčko:-). Až usednete, zavřete oči a zatnete spánky, budete se všichni V DUCHU snažit upřesnit přijimateli onen obraz. Takže u sluníčka např. ,Je to žluté a kulaté. Hřeje to. Svítí to. Má to paprsky. Je to sluníčko´. A tak pořád dokola. Až se přijimatel rozhodne ukončit ,,1. kolo", klidně se pusťte. Přijimatel vám nyní řekne, co viděl. Pokud se to hoooodně podobá, můžete mu prozradit, co to bylo, pokud ne, po menší přestávce pokračujte dál. A práce PŘIJIMATELE?Tak ten se bude - při těch zavřených očích a zatnutých spáncích - snažit jakoby se ,,dívat" (se zavřenýma očima) přímo ,,do středu nosu". Nesnaž se vidět nic konkrétního. Například já jsem se děsně moc snažila něco vidět. Nic jsem neviděla. Pak jsem trochu polevila - a viděla jsem to! No a prostě budou se ti před očima vyjevovat a zas ztrácet různé obrazce. A ty jim jenom musíš dát podobu a tvar, to, co ti připomínají. Něco v nich prostě uvidíš. Důležité je to, aby sis je zapamatoval/a.
2.) Těžší obdoba čísla 1.) ... Až budete potrénovaní a - pozor, tohle zkoušejte až tak po pár dnech - prostřídáte se v roli přijimatele všichni, zkuste se rozmístit po celé místnosti. Postup bude jinak úplně stejný. Takže klidně seďte, a snažte se:-)
3.) Mnohem těžší obdoba čísla 1.) i 2.) ... Na tohle musíte být opravdu připravení. Takže rozmístěte se klidně i po celém domě/ bytě. Postup zůstává pořád stejný - ne že by se v tomoto případě někdy měnil :-) ...
Co když mi to PROSTĚ NEJDE?!
Nemá cenu se kvůli tomu trápit - někdo prostě má talent, někdo ne. Ale přesto to můžeš ještě zkusit, třeba si tak dlouho říkáš, že ti to prostě nejde, až tomu sama začneš věřit.
A když jsem SUPER EXPERT a tohle všechno už umím?
O. K. , mám pro tebe další výzvu! Vzdálenosti postupně prodlužuj. Tohle už ale bude lepší třeba jen ve dvou. Můj dosavadní rekord je skoro 10 km... :-)
NA CO SI DÁVAT POZOR?
Tak rozhodně ,,netelepatizuj" v jednom kuse. Mohla by tě pak dost bolet hlava. Fakt. Vlastní zkušenost. Potom - telepatii zkoušej s lidmi, před kterými nemáš nic moc co skrývat. Můžeš jim totiž nechtíc vyjevit své pocity.

Co potřebujeme?

11. září 2009 v 13:03 Astrální cestování
Abyste mohli astrálně cestovat, musíte se, stejně jako u veškerých vědomých OOBE (zážitcích mimo tělo), cítit naprosto uvolněně. Oblečení by mělo být pohodlné, vhodná poloha je vleže. Doporučuje se přehodit přes sebe lehkou pokrývku aby tělo neprochladlo.

Cvičit astrální cestování je možné buď o samotě a nebo v přítomnosti jedné osoby.
- Najděte si tiché místo,
- zbavte se neklidu a rozrušení,
- upravte teplotu a osvětlení,
- odložte přebytečné oblečení, boty, brýle,
- posaďte se anebo si lehněte, najděte si pohodlnou polohu,
- zklidněte vědomí,
- utište myšlenky,
- uvolněte se, klidné je tělo, obličej, pomalu se uvolňují ramena, krk, ruce, dlaně, břicho, boky, nohy, chodidla, jste naprosto uvolnění
- zaměřte se na dýchání, vdechujte pomalu a hluboce nosem, zadržte dech tak dlouho jak to bude příjemné, vydechujte pomalu ústy tolik vzduchu, kolik jen bude možné, zopakujte nádech a výdech ještě dvakrát, nebo tolikrát, kolikrát si přejete vy.

Zbavte se strachu z opuštění fyzického těla. Vzpomeňte si, že to děláte i během spánku.

Pozorujte sami sebe jak unikáte z těla. Možná uslyšíte zvláštní zvuky anebo se budete cítit jako když se odněkud dostáváte ven

Jak se pohybovat?

11. září 2009 v 13:02 Astrální cestování
Abyste se pohnuli v astrální formě, musíte to prostě udělat. Nepřemýšlejte o tom, co děláte, jen to dělejte. Musíte se přimět k pohybu, měnit směr a zastavit. To je nejlepší rada, jakou vám tu mohu dát. Skutečně se to musíte naučit tím, že to děláte. Užijte si to. Když jste se naučili základní pohyb, nezkoušejte hned něco příliš náročného.
Držte se při zemi a naučte se nejprve pohybovat po okolí. Cvičte si to při rozdílných rychlostech, dokud se to nenaučíte řídit.

Učení se létání
Stejným způsobem, jakým jste se naučili základní pohyby, tj. s použitím mysli, se naučte létat. Nejprve zjistíte, že na vás působí cosi velmi podobného gravitaci. Vyletíte do vzduchu, jen abyste se vzápětí pomalu snesli zpět k zemi. Vytrváte-li, začnete se pohybovat v řadách krátkých létacích skoků. To je způsobeno částečně zvykem a částečně základním pohybovým problémem. Jakmile váš pohyb způsobí ochabnutí mentální činnosti, klesnete zpět k zemi. Tím se zastaví vaše letová setrvačnost a gravitační zvyk vás stáhne dolů. Můžete se pokoušet, stejně jako jsem to děla já, běžet dolů ulicí, odlepit se od země a vzlétnout. Pak použijte svou vůli k provádění pohybu, stejně jako u základních pohybů. Žádná gravitace na vás v astrální formě nepůsobí. Létat budete od okamžiku, kdy se o tom přesvědčíte.

Tři rychlosti definované S. Muldoonem a běžně uznávané jsou pouze základním vodítkem. Zde jsou

Rychlost chůze

Okamžikové cestování

Rychlost automobilu

Myslím, že tyto tři rychlosti nejsou již aktuální. Bývaly to jediné typy rychlostí známé většině lidí. Dnes však naši mysl připravily filmy, počítačové hry a cestování letadlem na mnohem vyšší rychlosti. S praxi a dobrou mentální kontrolou můžete měnit svou rychlost podle svých úmyslů od rychlosti chůze až po nadzvukové rychlosti.
Velkým problémem pro začátečníka je však kontrola směru a rychlosti. Má to hodně co do učení s tím, jak je projekce stálá a jaké máte zkušenosti s působením své vůle na pohyb.