Leukémie.....

11. září 2009 v 12:52 |  Leukémie
Leukémie je nádorové onemocnění neboli rakovina, kdy dochází ke zmnožení nezralých bílých krvinek. Bílé krvinky jsou nezralé, a tedy neplní svoji funkci.
Tyto krvinky se nacházejí v kostní dřeni a můžou se vyskytovat i v jiných orgánech.
Za fyziologických podmínek se bílé krvinky skládají z monocytů, lymfocytů a granulocytů. Bílé krvinky hrají velmi důležitou roli v boji proti infekci.
Leukémie se především vyskytuje v dětském věku a to u dětí ve věku kolem 4 let. Leukémii můžeme rozpoznat dle několika příznaků.

Máme 4 typy leukemií

  • akutní myeloblastická leukémie
  • chronická myeloidní leukémie
  • akutní lymfoblastická leukémie
  • chronická lymfatická leukémie

Typy leukémií se nazývají dle toho, jaké krvinky postihují. Pokud se nazývá lymfoidní, tak dochází k postižení lymfocytů. Tento typ leukémie se objevuje častěji. Při myeloidní leukémii dochází k postižení granulocytů a monocytů.
Můžeme mít buď akutní či chronickou formu. Akutní forma má velmi rychlý průběh, a pokud nenastane okamžitě léčba leukémie, může dojít ke smrti. Chronické formy leukémie mají pomalý a pozvolný průběh, trvají několik let.
Chronické leukémie mají sice pozvolný průběh, ale dají se velmi těžce léčit, avšak akutní pokud se začnou včas a rychle léčit, tak u nich může dojít k uzdravení.

Leukémie a děti

Leukémie je velmi závažné onemocnění, které postihuje především děti. Dle posledních výzkumů vyplývá, že ročně na tuto nemoc onemocní zhruba 100 dětí.
Nejvíce bývají postiženy děti ve věku kolem 4 let. Toto onemocnění se nedá bohužel ani v těhotenství nějak ovlivnit.
Z posledních výzkumů v zahraničí vyplývá, že výborné účinky proti leukémii má zelený čaj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama