Mysl

16. září 2009 v 18:57 |  Ovládáte mysl nebo ona vás?
Mysl je stavební kámen našich životů. Je tak mocná, že bez její kontroly a bez její ovládnutí se stává život nevyrovnaným a v některých případech i tragickým.
Vše co se děje a neděje okolo nás, záleží jen na naši vyrovnané mysli.
Řekněme si příklad. Určitě jste již slyšeli o slovu PLACEBO. Placebo se používá hlavně v lékařství. Tak zvaný placebo efekt není nic jiného než takový malý podfuk. Lékař dá pacientovi prášek, o kterém mu předem sdělí, že je velmi silný a rychle zabírá. Pacient po spolknutí začne přesně reagovat na účinky prášku, který v podstatě v sobě žádné účinky nemá a nikdy neměl. Prášek je třeba obyčejný hroznový cukr. Pacient o tom však nevěděl a uvěřil lékaři, že se díky prášku zbaví potíží. Potíže jsou pryč a přesto k žádné chemické léčbě nedošlo. Pacient odchází domů zdráv.
O co tedy jde? O síle naší mysli. Člověk je sám sobě největším pomocníkem v životě. Pokud má vyrovnanou mysl a je v harmonii, tedy v harmonii nejen v materiálním světě, ale také v astrálním a mentálním světě, je doslova čarodějem, který mávne proutkem.
Pacientova víra v silný a rychle uzdravující prášek,
byla větší než fakt, že byl nemocný.
Takto se to děje i v běžném životě. Jde tu především o to, co si myslíme. Každá myšlenka je energie, která mění celý svět. Lidé se často mýlí v tom , že nezáleží na tom, co si myslí. Ba naopak. Mysl je tichá zbraň,
která když je negativní, hromadí se s ostatními negativními energiemi, které pak vybuchnou (materiálně neboli hmotně) jako jaderná bomba. K typu jaderných bomb, můžeme přirovnat katastrofy, jako jsou tsunami, zemětřesení, povodně, hromadné autohavárie, pád letadla atd.
Optimista je člověk, který stále věří v dobro. I v té nejtěžší životní chvilce, nepodlehne tlaku negativa na svoji mysl a stále pevně věří v pozitivum. Takovíto lidé jsou pro celou planetu zemi, a samozřejmě i pro nás všechny, požehnáním. Svojí myslí vyrábějí pozitivní energie, které pak slouží nám všem. Za to pesimisti jsou úplný opak. Jsou jako bacilonosiči, vyrábějící negativní bacily pro celou planetu a pro všechny lidi. Skeptici zase vyrábějí svojí myslí strach. Strach z toho, aby náhodou nevyjeli ze svých kolejí a tak poznali a také se přesvědčili+ o tom, že to je trochu jinak než si myslí. Skeptik má strach žít, proto si vytvoří pouze svůj svět a ostatní světy nepřipouští. V tomto ohledu je mi jich líto, protože se sami okrádají o životní zkušenosti, které potřebují k tomu, aby se dál rozvíjeli a aby tak učinili další kroky ve svém životě. Radši zvolí stagnaci než poznání. A proč? Protože, co když je to pravda!
Svojí mysl používáme neustále. Většinou nás ovládá. Nadiktuje nám co máme a nemáme dělat.
Začátek každého uvědomování si vyšších hodnot a pravd, se projevuje jakousi určitou rozpolceností osobnosti. To je dobrý začátek, neboť se tak člověk ocitá již na cestě poznání sebe sama. Už není před cestou, ale je již na cestě. Tomuto stavu rozpolcenosti, kdy se názory rychle mění a vstupují nové myšlenky, se v některých kulturách říká STAV POŽEHNANÉ MYSLI. Na skalních malbách je vyobrazen člověk, vystupující z jakési černé vody, tzv. vody nevědomosti. Vystupuje na souš, kde leží kniha. Samotná cesta, než se člověk vůbec dostane alespoň hlavou nad hladinu této černé vody nevědomosti, trvá několik set životů. Někdy míň a někdy víc. Ale to, že se člověk již dívá nad hladinu nevědomosti, mu dává určitý rozhled, ve kterém spatřuje mnohem víc než dosud vůbec prožil. Přestává být skeptikem a začíná si do života pouštět i jiné vyšší myšlenky a vjemy. Jelikož
nyní vidí nad hladinou dál do obzoru, chce ho přirozeně prozkoumat. Uvědomuje si, jak doposavad žil v zajetí iluze, kdy se ještě nacházel pod hladinou. Protože si teď uvědomuje široký obzor nepoznaného moudra, touží po pravdě, tak jako nikdy. ( V tom se lidé navzájem podobají, že se nadchnou prozkoumat vše o
duchovním životě a kupují si knihy s duchovní tématikou. Učí se meditovat, zkoušejí různá zaříkávadla, navštěvují přednášky o duchovní tématice, chodí na různá zasvěcení atd.) Již se nechtějí vracet zpět do temných lživých vod. Každým namáhavým krokem, se blíží více ke souši.( Čím více člověk nabere svých duchovních zkušenosti, tím více je znalý a moudřejší a tak se pro něj kroky zdají být čím dál lehčí a rychlejší). Když už je pouze po kotníky v temné vodě nevědomosti a iluzí, již nepociťuje z ničeho strach, natož strach ze smrti, ale pociťuje určitou všudypřítomnost všeho. Jakoby on sám byl vším. ( V této fázi si lidé plně uvědomují, že vše je spojeno se vším, že vše je součástí
všeho a jedno neexistuje bez druhého. V tomto stavu uvědomění si sebe sama člověk na sebe plně
bere veškerou zodpovědnost. Nejen za sebe, ale také za lidi, za zvířata, a rostliny, za celou planetu zemi a nakonec za celý vesmír). Po té co vystoupil na souš a již se nedotýká temné vody nevědomosti, bere do rukou knihu, která tam ležela ( V této fázi si člověk uvědomuje a nejen uvědomuje, ale také to tak prožívá a cítí, že se stal vesmírem. Má na výběr. Může se vrátit s knihou do temných vod a působit v tomto světě iluzí jako mistr hlásající pravdu, a nebo může pokračovat dál po souši, kde prožívá další stupeň vývoje, již bez hmotného těla v energetické podobě ( Zde se člověk rozhodne, zdali chce pomáhat zemi jako mistr nesoucí si s sebou knihu poznání, neboli knihu pravdy a moudrosti jako Ježíš, Budha, Český mág František Bardon atd. a nebo se již nechce dále na tomto podílet a tak si zvolí jinou sféru pro jeho vývoj dostačující).
Základem všeho byla mysl. Tu je na začátek vhodné utišit a vytrénovat. Klasické trénování zná každý a to v podobě MEDITACE. Meditace je v podstatě o nepřemýšlení. Je to stav, kdy se neprojevují žádné myšlenky a tak si tímto stavem člověk neblokuje cesty energií, které mu dávají vyšší poznání moudrosti a celého smyslu samotného bytí. Samozřejmě jsou i jiné meditační techniky, ale technika o nepřemýšlení je nejvhodnější, ale také nejtěžší.
Aby člověk dospěl do tohoto stavu, přikládáme zde návod jak svoji mysl vytrénovat.
Aby člověk dospěl do tohoto stavu, přikládáme zde návod jak svoji mysl vytrénovat.
zdroj-helenien
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 katrin1011 katrin1011 | 11. listopadu 2009 v 9:39 | Reagovat

Ahoj, dobrej clanek, o tadyto se presne zajimam :-)

2 nefila nefila | E-mail | 19. března 2010 v 9:45 | Reagovat

Zdravim vsetkych priatelov a ziakov
Frantiska bardona.
Moj nazor na clanok,ano je dobry a
podla mna pravdivy. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama