Telepatie???

11. září 2009 v 13:09 |  Telepatie
Telepatie znamená v překladu vzdálené cítění. O telepatii jako takové se začalo mluvit v "mesmerismu", kde se říká, že telepatie patří mezi největší fenomény, jednak proto, že zmagnetizované subjekty četly myšlenky přenášené nikoli slovy, ale myslí.
Na stejný fenomén narazily i někteří psychologové u svých pacientů. Sigmund Freud se tomu začal věnovat poté, až se s tímto jevem setkával hodně často. Označil to jako regresivní prvotní schopnost, máme všichni schopnost ji projevit.
Telepatické jevy bývají nejznamenitější z celé parapsychologie. Podle SPR se telepatie stala prvním jevem, který byl zkoumán i vědecky. "Podstata telepatie tkví v tom, že nějaký stav vědomí, počitek, barvy, zvuk, bolesti, chuti, představy předmětu, kresby, nebo čísla se přenáší přímo z vědomí jednoho člověka do vědomí jiného člověka bez prostřednictví smyslového vnímání."
Zamilovaný pár ve svém vztahu projevuje více telepatie, než kdokoliv jiný. Uvedeme si třeba za příklad to, že matky "cítí", když jsou jejich děti v nebezpečí. Nebo třeba zvířata poznají člověka, který jim chce ublížit. Poznají vůdce své smečky.
Začneme tvým prvním telepatickým pokusem. Chceš-li, aby se před vámi danná osoba za tebou ohlédla, jdi s ní stejným krokem, tedy rytmicky, měj s ní současně pravou a levou nohou v kroku. Přitom rytmicky dýchej a dívej se osobě na záď hlavy s pevným rozkazem nebo přáním, právě aby se ohlédla. Výsledek vás hned poprvé překvapí.
Druhý pokus už tak jednoduchý nebude. Požádáme osobu, aby si sedla na židly ve vedlejší místnosti, a snažila se na nic nemyslet. My také usedneme na židli, a rytmicky dýchajíce jí dáváme rozkazy, aby třeba vstala ze židle, apod.
Třetí a poslední telepatický pokus: Pokusnou osobu necháme posadit do vedlejší místnosti na židli a zavážeme jí oči. Před ní umístíme na stůl papír a tužku s tím, aby po danném znamení nakreslila obrazec, který prvně přijala. Vysílatel, tedy vy, kreslíte v jiné místosti na papír kruh, čtverec, hvězdu, stůl, apod. Obě kresby se pak porovnávají.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lilinka Lilinka | Web | 13. září 2009 v 15:08 | Reagovat

Ahojík! Hezkej blogísek!!! :-)

2 Connieopita Connieopita | E-mail | Web | 16. září 2017 v 16:26 | Reagovat

Hello friends!
I am an official representative of private company which deals with all kinds of written work (essay, coursework, dissertation, presentation, report, etc) in short time.
We are ready to offer a free accomplishment of written work hoping for further cooperation and honest feedback about our service.
Send your work topics to our email: discount@edu-paper.com. This offer has limited quantities!!!
Details on our website:
https://top-essay.biz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama