Říjen 2009

Ho´ oponopono

30. října 2009 v 12:46 Andělé


Technika Ho´oponopono spočívá v tom, že tíživý problém odevzdáte božstvům (Bohu, do bílého světla atd.), a ty jej zneutralizují a vyčistí. Nečistíte ovšem dotyčnou osobu, záležitost, předmět, prostor nebo místo - neutralizujete energii, kterou s tím máte spojenou.
Ovšem pozor, celý proces tím nekončí: vzniklé prázdno je zapotřebí zaplnit, jinak tam bude právě odstraněná vazba zcela přirozeně zpátky přitažena. Nejlépe toto prázdno zaplníte bílým světlem, Boží láskou, fialovým plamenem, podle toho, co cítíte, že je v dané situaci nejvhodnější.

Při práci s technikou Ho´oponopono nemusíte nutně vědět, v čem jádro problému konkrétně spočívá, protože pracujete na jiných než intelektuálních úrovních. Klíčovými slovy v tomto procesu jsou tato: "Je mi to moc líto. Prosím, odpusť mi. Miluji tě."

Protože zodpovídáme za všechno, co se v našem životě vyskytuje, tak jedině vyléčením té naší části, která je zodpovědná za vznik problematického prvku, můžeme problém - a doslova celý svět - vyléčit.

Kyvadlo

29. října 2009 v 18:22 Magie


První krůčky
Posaďte se ke stolu. V místnosti jste nyní jen vy sám, mobilní telefon, rádio, televize, i hi-fi věž jsou vypnuty, a nebo ještě lépe - v této místnosti vůbec nejsou (hlavně kvůli tomu, probůh, nestěhujte nábytek). Nakreslete si na papír dvě kolmé oboustranné šipky, které se kříží zhruba uprostřed. (Pro matematiky - načrtněte si kartézskou soustavu souřadnic a přidejte šipky i na ty konce, kde nemají být :-)) Vezměte si své kyvadlo a nad tímto papírem, držíc jej v ruce (neopírejte se loktem o stůl, a druhou ruku mějte volně složenou na stole či do klína). Kyvadlo dejte nad místo, kde se šipky kříží a bez sebemenšího pohybu rukou (chvět se vám trošku můžou, hlavně těm starším :-)) se soustředíme na kývání směrem, nahoru dolu, tedy od vás k vám. Po čase přejděte na houpání zprava doleva... Funguje to u většiny, ale pokud ne, nebuďte smutní - zkuste to jindy, změňte místo a třeba i kyvadlo, a kdyby to stále nešlo, ani po předchozích uvolňovacích cvicích, uplatněte své talenty jinde - nebo to tvrdě natrénujte.

Později by se vám mělo dařit vychylovat kyvadlo i v kruzích (aby se točilo, a to na stranu, na jakou budete chtít - po nebo proti směru hodinových ručiček).

Pro usnadnění někdo radí třeba držet kyvadlo mezi prsty stejných polarit, tedy ob jeden, dokonce i s opřenými lokty spustit šňůrku kyvadla přes nos (je to kapku nepohodlné a mě osobně se pak kyvadlo hůře ovládá při různých nácvicích, ale můžete se tím ujistit, že kyvadlem nehýbete pohybem ruky...

První věštby
Kyvadlo je určitým kontrastem k Tarotu. Tarot nikdy neřekne NE, ANO. Určuje spíše trendy, možnosti, překážky... Ale o tom jinde. Kyvadlo říká ANO, NE, nebo zůstane nejisté. Nic jiného se vám přihodit nemůže. (Soustavou "ano/ne" lze však kyvadlo využít i k věštění z orákula). Nejprve si s kyvadlem ujasněte, co bude jaká odpověď, ale snažte se mu "vnutit" (přijme to většinou dobrovolně a bez mučení :o)), že rotace po směru hodinových ručiček znamená ANO proti směru NE, jelikož taková polarita má mnoha a mnohaletou tradici, dodržovanou třeba i v magickém tanci. Stagnace, nejisté kolísání či měňavé pohupování značí nejistotu,nejednoznačnost... Klaďte zpočátku jednoduché otázky, ale takové, na jaké neznáte odpověď (můžete však zkusit i ty, na které ji znáte, aby jste si ujasnili, že si s kyvadlem "rozumíte").

Kyvadlo můžete zakoupit i na těchto stránkách za 200-300kč

Kniha stínů

29. října 2009 v 18:18 Magie


Než se dostanu k původnímu významu tohoto slova, je třeba uvést, že jen od první světové války vyšlo nejméně pět knih tohoto jména, vesměs od moderních pohanů, a tato díla nejsou o nic nebezpečnější než Bucklandova učebnice čarodějnictví a magie a jen o málo nebezpečnější, než příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara, které možná ještě leží v zapomenutém koutku vaší knihovny... Prostě jen knížka o čarodějnictví...

A teď k tomu, co název Kniha Stínů znamená původně. Krom Druidů, kteří striktně odmítali jakýkoliv hmatatelný záznam o svém učení, snad krom několika runových nápisů a zpráv v oghamové abecedě, zanechali většiny pohanských kněží, mágů, a duchovních vůdců nějaké zprávy a zlomky svého učení. Během pozdějších dob sepisovala již naprostá většina čarodějnic své učení, a nebo znalosti celého covenu. Knihy, spojující funkci kroniky, učebnice, kalendáře, a jakési pohanské modlitební knížky se postupně staly běžným jevem, ať psány v jakékoliv podobě. Nutno si uvědomit, že knihy kolem přelomu letopočtu byly sice drahé, ale většina čarodějnic a kněží od Afriky až po severské říše v Evropě byli ctění, uznávaní a nezřídka i poměrně zámožní lidé. Pak se křesťanství stalo jedinou oficiální vírou a stěží o pár set let později začalo naprosto bezohledně a cílevědomě likvidovat jakoukoliv konkurenci svých kněží. Historicky se tento "záměrný omyl" původně katolické církve nazývá inkvizice. A zhruba v té době začala naprostá většina zasvěcených své knihy šifrovat. A díky tomu, že knihy byly tajné, a nezřídka čtené jen v noci, za svitu plamenů a měsíce, a zejména kvůli jejich šifrování, začaly být nazývané Kniha Stínů. Dodnes má každý čaroděj i čarodějka, a nebo alespoň skupina čarodějnic Knihu Stínů. Už dávno je nemusíme šifrovat, ale přesto - zejména mladí, kteří žijí v bytě či domě s nepříliš tolerantní rodinou Knihu Stínů dál skrývají...


Pořiďte si Knihu Stínů i vy. Může mít zpočátku jakoukoliv podobu, sešit, dokonce to mohou být i kares desky (ty se mi osvědčily nejvíc, jednotlivé papíry v euro obalech se dají měnit a navíc jsou vodě, vínu a vosku odolné). Je ale dobré ji vést ručně, ne pouze na počítači. Také psát ji na stroji nebo ji tisknout mi nepřijde zrovna vhodné, ale jedná se v podstatě o věc názoru... Vhodné je opsat si, ať již doslova či volně jakýsi základ, hlavní zásady a rituály z Knihy Stínů zkušenějšího čaroděje, nejlépe toho, který vás zasvětí. Zbytek je na vás, lze čerpat z literatury i osobní zkušenosti (Bucklandova Kniha Ve lká učebnice Čarodějnictví a Magie obsahuje všechny základní rituály potřebné pro Knihu Stínů. Zpočátku do ní budete psát veškeré postřehy, cviky, později zážitky, rituály... A za pár měsíců, možná let bude vaše kniha mít pro vás cenu zlata. Proto čím dřív ji založíte - tím lépe pro vás.

Počátkem opravdu může být i linkovaný školní A4 sešit, který později přepíšete a upravíte do knihy s pevnou papírovou, dokonce nějakou originální pevnou vazbou a deskami. Zpočátku do knihy piště vše, teprve čas ukáže, co je cenné a co smí zavát prach a zapomnění... I poznámky typu: "Při meditaci mě šeredně bolely záda" vás mohou za rok, když budete na meditaci zvyklí, potěšit a dokázat vám, že se lepšíte.

Pokud chcete mít společnou, covenovou Knihu Stínů, což nevylučuje aby si každý navíc vedl svou vlastní, můžete ji nechat buď kolovat pokaždé, kdy je třeba něco zapsat někomu jinému, svěřit ji veleknězi a velekněžce, ale asi nejreálnější se jeví zvolit si covenového zapisovatele, kronikáře, který knihu bude vést. Krom čitelného rukopisu není k zahození ani výtvarný talent. A pokud se všichni shodnou, můžete ze společných schůzek, akcí a příprav (estbaty s kouzlením sem tentokrát opravdu nepočítám) vlepovat do knihy i fotografie... Není milé zahřát se během zimní chumelenice nad čajíkem a fotkami posledního Slunovratu?

Názor na vlastnictví, důležitost a způsob vedení Knihy Stínů jsou velice odlišné. Ať již jste zaujali postoj jakýkoliv, zkuste se držet mé rady a vést si zpočátku alespoň improvizovanou Knihu Stínů…

Tipy co by také mohlo být v knize stínů:

Runa čarodějnic
Wiccan Rede (100% hned na úvodní stránce, někde dál třeba i v plném znění)
Výzva Bohyně
Několik vašich oblíbených modliteb, manter a vzývání
Vaše oblíbená zaříkávadla
Pokud jste zapomětliví a máte tendenci jednotlivé papíry ztrácet (jako já) tak si klidně i někam dozadu vypište svůj Astrologický, numerologický rozbor a podobná užitečná fakta

z věštírny

Obřadní svíce 35Kč

28. října 2009 v 15:26 OBCHŮDEK-čínské mince,kameny,svíčky,lapače snů a adalsí!!!!
Oranžová
Dává tvůrčí schopnosti a inspiraci. Používejte pro podpoření úspěchu a zvýšení vitality a když chcete přitáhnout do života specifické příznivé vlivy. Souvisí s druhou čakrou na úrovni genitálii.
Bílá
Univerzální barva s všestranným použitím, nahradí v případě potřeby jinou barvu. Používejte v ochranné magii, pro duchovní cíle, očistu, nalezení pravdy nebo lunární magii.
Červená
Napříč kulturami spojována s krví - vášní a válkou. Silně energická barva, která podporuje životaschopnost a dokáže být i agresivní.
Žlutá
Žlutá stimuluje duševní čilost a rychlou komunikaci. Díky svému prastarému spojení se zlatem se často používá v peněžní magii a pro posílení sebevědomí
Tmavě modrá
Přináší kvality jako je duchovní inspirace, klid, moudrost a důstojnost. Představuje živel vody a západní čtvrť magického kruhu. Souvisí s šestou čakrou, třetím okem.
Černá
Používá se pro zapuzování negativních vlivů a spoutání škůdce. Podporuje sebeovládání a schopnost proniknout podstatu věcí. Usnadňuje přijetí životních ztrát a jejich transformaci.
Růžová
Barva kůže úzce souvisí s tělesnou přitažlivostí, něhou a péčí. Podporuje ženské a mateřské kvality, přátelství a romantickou lásku.

MŮŽETE SI OBĚDNAT JAKOUKOLI BARVU I KTERÉ NEJSOU ZDE UVEDENÉ CENA SVÍČEK JE 35kč


křišťálové kyvadlo-250Kč

28. října 2009 v 15:14 OBCHŮDEK-čínské mince,kameny,svíčky,lapače snů a adalsí!!!!
Klasické kyvadlo s broušeným křišťálem, zavěšeným na stříbrném řetízku.
Velikost kyvadla: průměr v nejširším bodě cca 3 cm.

cena 250Kč

Kyvadlo bude nabité

Hematit-náramek 200Kč

28. října 2009 v 14:57 OBCHŮDEK-čínské mince,kameny,svíčky,lapače snů a adalsí!!!!
Hematit-neboli kámen krve

Náramek je na gumičku cena 200Kč bude do něj vložena i andělská energie.

K náramku lze i objednat kámen a prstínek
Popis:
Červený, hnědý, šedý až černý kovově lesklý oxid železa.

Význam:
Z řeckého názvu haimatítés - krvavý kámen.

Použití:
Pomáhá při neklidu a nespavosti, pocitech beznaděje a nejistoty, podporuje paměť.

Napomáhá tvorbě bílých krvinek, čistí krev a zbavuje ji jedů, působí na lepší prokrvení ledvin, léčí oblast malého mozku, slezinu játra. Používá se při tachykardii, křečích nohou, strnutí šíje, při bolestech zad. Pomáhá při zotavování po nemocech, při bolestech kloubů, vředových a pohlavních chorobách, nápomocen je i při obtížích sexuálního rázu a při léčbě kožních onemocnění jako jsou akné, lupénka, ekzém, problémy s vlasy a pokožkou hlavy.

Čakry a léčivá síla kamenů:
Pevnost a síla. Působí stavebně na tělo, mobilizuje skryté síly. Pomáhá při stavech slabosti, urychluje rekonvalescenci. Příznivě ovlivňuje tvorbu zdravé buněčné tkáně.

VZKAZY OD POSLŮ SVĚTLA A OD ANDĚLŮ - S AFIRMACÍ PRO VÁS OD 200 KČ

27. října 2009 v 22:59 Andělé
VZKAZY OD VAŠICH POSLŮ SVĚTLA
POSLOVÉ SVĚTLA VÁM POMOHOU ZJISTIT JAKÉ JE VAŠE ŽIVOTNÍ POSLÁNÍ,ZDA JE DANÁ OSOBA VAŠÍM DUCHOVNÍM PARTNEREM,CO UDĚLAT S VAŠÍ PRACÍ A ŽIVOTEM...
Cena za vzkaz od andělů s afirmací je 200kč
VZKAZ OD VAŠICH ANDĚLŮ STRÁŽNÝCH

VAŠI STRÁŽNÍ ANDĚLÉ MAJÍ PRO VÁS POSELSTVÍ,KTERÁ VÁM MOHOU POMOCI UZDRAVIT KAŽDOU OBLAST VAŠEHO ŽIVOTA.ZÍSKÁTE OD NICH RADY A ODPOVĚDI NA OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE VAŠEHO MILOSTNÉHO ŽIVOTA,ZAMĚSTNÁNÍ,ZDRAVÍ A RODINY,ALE I DUCHOVNÍHO A OSOBNÍHO RŮSTU.
Cena i s afirmací je 250 kč

Jidáš tak trochu jinak

27. října 2009 v 21:54 Magie

Jidášovo evangelium

apokryf, který se i přes veškerou snahu vědců nepodařilo obnovit celý. Zrekonstruovány byly čtyři pětiny evangelia. Papyrusový kodex byl nalezen v 70. letech minulého století ve středním Egyptě v lokalitě al-Minjá. Sepsán byl v koptském (staroegyptském) dialektu ve 3. nebo 4. století (většinou se uvádí rozmezí let 220 až 340). Řecký originál, který se nedochoval, vznikl pravděpodobně mezi lety 130 a 170. Jisté je, že v roce 178 se o existenci evangelia zmínil svatý Irenej, první biskup ve francouzském Lyonu. Irenejův spis s názvem: "Odhalení a vyvrácení neprávem nazvané gnóse" vešel ve známost jako nejstarší protikacířský pamflet katolické církve - "Adversus haereses" (Proti herezím).
"Dostali jsme výsledky prvních testů a podle nich je text dokonce ještě starší, než jsme předpokládali, zřejmě byl sepsán v období mezi počátkem 3. a počátkem 4. století," prohlásil ředitel basilejské nadace Dr. Mario Jean Roberty. K autorství rukopisu poznamenal: "Nikdo nemůže tvrdit, že jej napsal osobně Jidáš. Ostatně ani další evangelia zřejmě nevzešla z pera jejich předpokládaných autorů."
Soubor kánonických evangelií byl schválen až na Nikajském koncilu roku 325. Synodě předsedal římský císař Konstatin I., který, ačkoliv se dal pokřtít až na smrtelném loži, sám sebe prohlásil za "Bohem ustanoveného biskupa pro vnější záležitosti" a pokládal se za oprávněného rozhodovat o otázkách víry a zasahovat do církevních záležitostí. "Třicítka dalších textů byla zavržena, protože neodpovídala politickým potřebám tohoto prvního křesťanského císaře"

Jěžíš označen za kacíře

"Text Jidáše Iškariotského zpochybňuje část politických základů křesťanské doktríny." Podle novozákonní sbírky byl Jidáš Iškariotský jedním z dvanácti apoštolů vyvolených Ježíšem Nazaretským. Svého Mistra však zradil a za 30 stříbrných ho vydal nepřátelům. Po té, co byl Ježíš velekněžími prohlášen za kacíře a poslán k Pilátovi Pontskému, aby jej odsoudil k trestu smrti, nevydržel Jidáš výčitky svého svědomí a oběsil se. Pohled křesťanské obce na Jidáše byl a stále je veskrze negativní. Jméno Jidáš se už celá staletí používá jako synonymum zrádce, jako ztělesnění té nejhorší a nejodpornější podlosti a věrolomnosti. Jidáš Iškariotský se překládá jako "muž z Kariot", "člověk lži" nebo "najatý vrah". Nový zákon nabízí hned několik různých vysvětlení jeho chování - lakomství (Mt 26,15; J 12,4-6), posedlost satanem (L 22,3; J 6,70, J 13,2). Naznačuje se i členství v extrémistické sektě odbojných židů, tzv. zélótů. Jidáš prý svého Mistra považoval za možného osvoboditele Izraele, který by se mohl postavit do čela ozbrojeného povstání proti římským okupantům. Jenomže Ježíš takové představy odmítal a zklamaný apoštol se nabídl kněžím, že jim ho vydá. Možná doufal, že tváří v tvář ozbrojencům nezůstane Kristus pasivní a projeví svou božskou moc.

V úplně jiném světle ukazuje nenáviděného učedníka autor Jidášova evangelia

Poselství je tlumočené formou rozhovoru. Jidáš není v tomto příběhu zrádcem. Ba právě naopak. Jako jediný plně pochopí podstatu učení svého Mistra a vše, co činí, číní na základě jeho pověření. "Odstup od ostatních a já ti sdělím mystéria království," říká v evangeliu Ježíš. "Je možné, abys toho dosáhl, ale budeš velice trpět. Jinak tě bude muset nahradit někdo jiný, aby dvanáct učedníků mohlo znovu dospět ke svému bohu." Jidáš reaguje slovy: "Ve vidění jsem spatřil sám sebe, jak mě dvanáct učedníků kamenuje a pronásleduje... K čemu je to dobré, že jsem to přijal? Vždyť ty jsi mě oddělil od tohoto pokolení." Ale Ježíš na Jidáše dále naléhá: "Pohleď, zjevil jsem ti mystéria království a poučil jsem tě o omylu hvězd. Staneš se třináctým a budeš proklet dalšími pokoleními - a přijdeš nad nimi panovat. V posledních dnech budou proklínat tvůj výstup mezi svaté."

Ježíšův učedník Jidáš

V samotném závěru naplňuje Jidáš svůj úkol a vydává Ježíše ozbrojencům. Když zákoníci čekali na vhodnou příležitost, kdy by mohli Ježíše zatknout, "přistoupili k Jidášovi a řekli mu: "Co tady děláš? Ty jsi Ježíšův učedník." Jidáš odpověděl, jak si přáli. Dostal nějaké peníze a vydal jim ho. Následné Kristovo odsouzení, ukřižování a vzkříšení evangelium nepopisuje. Místo toho se těsně před koncem objevuje scéna ne nepodobná nanebevstoupení.
"Jidáš pozvedl své oči a spatřil zářící oblak, i vstoupil do něj."
Jak bylo u gnostické literatury obvyklé, Jidášovo evangelium nebylo určeno veřejnosti. Jeho obsah byl tajný. Číst ho mohli pouze zasvěcení jednotlivci. Tuto okolnost autor zdůraznil hned v první větě: "Tajná zpráva o zjevení, kterou Ježíš sdělil v rozhovoru s Jidášem Iškariotským."
Ve 2. a 3. století po Kristu kolovaly mezi křesťany stovky převážně gnostických evangelií. Mysteriózní křesťanská gnóse byla v té době stejně rozšířená jako formální katolická víra. Lze se divit tomu, že nejvýznamnější teologové té doby s gnósí sympatizovali? Církevní hodnostáři museli věnovat hodně úsilí a času tomu, aby křesťanství od gnóse "očistili". Tím ovšem zkreslili a do značné míry i zavrhli důležitou část své vlastní historie.

Jing-jang

27. října 2009 v 18:26 Magie
Původ-Jing jang jsou dva principy,z jejichž polarity vychází životní síla čchi.
Smybolika-Monáda uzavřený kruh plošné zobrazení koule,kde bílá barva odpovídá ženskému principu se vzájemně prolínají a jsou v neustálem pohybu.
Vyznám Symbolu-Harmonie,duševní rovnováha,přátelství,láska.

Pentagram

27. října 2009 v 18:25 Magie
Pentagram

Tato pěticípá hvězda je významným magickým znamením. Nazívá se,,planoucí hvězda mágů". Používá se nejen při čarování jako důležitý symbol, ale i jako ochrané znamení přinášející sílu a poznání. Do pentagramu se kreslí lidská podstava s rozpaženýma rukama a roztaženýma nohama. Je to symbol čisté (bílé) magie. Jeho pět cípů znamená koloběh světa a lidského života-zrození, zrání, dospělost, stárnutí a smrt. Říká se, že úplné pochopení pentagramu je klíčem obou světů. Pentagram je pro mágy totéž co pro křesťany kříž.

Co je to Wicca?

27. října 2009 v 18:22 Magie
Wicca byla založena po druhé světové válce Angličanem Geraldem B. Gardnerem, který čerpal z tradic nejrůznějších kultur. Pro svůj původ stavěný na starém umění, vnímání přírody jako posvátna, uctívání duální síly (Bůh a Bohyně), čtyř živlů a práci s magií je považována za druh čarodějnictví. Wicca jako celek není organizovaná, záleží na individuálním rozhodnutí jednotlivých praktikujících skupin. Z tohoto důvodu ji nelze považovat za sektu (údajně ani v oficiálních seznamech FBI, díky Euriku). Jediným pravidlem, které dodržují všichni wiccani je wiccan rede: An it harm none do what you will! Tedy zhruba v překladu: Dělej, co chceš, pokud to nikomu neuškodí! Jak jsme se již zmínili, wicca je náboženství uctívající Boha a Bohyni.. základní archetypy.. Velká matka a Rohatý lovec.. přičemž jim jsou přiřazovány různá jména (např. Cernunnos a Aradie) a další aspekty. Bohyně je matka všeho, dává život a štěstí, ale i bere. Jsme její děti a ona má v rukou otěže našeho světa. Zodpovídá za všechny skutky radosti, lásky a plodnosti. Je spojována s nekonečným a měsícem. Stejně jako luna je jediná, ale prochází fázemi, tak i ona. Je znázorňována jako - panna (měsíc dorůstá), matka (úplněk) a stařena (měsíc couvá). Podle těch se může řídit doba rituálu nebo jeho forma, setkání a magie. Bůh je spojován se sluncem, lovem, silou, extází, ale i něhou a bezpečím. V jeho postavě se spojuje krása fyzických prožitků s duchovním poznáním. Stejně jako Bohyně i on se vyskytuje ve třech formách - její syn, milenec a pak stárnoucí muž, který je po sestupu do podsvětí nahrazen novým. Tak se tanec života stále opakuje. Naše uctívání nemá nic společného s temnými mšemi, obětováním živých tvorů, zneuctíváním kostelů a půlnočními orgiemi na hrobech, ale je cestou radosti, velkého přátelství a oslavou života. Během roku slavíme osm svátků nazývaných sabaty. Účelem těchto oslav je sladění se s cykly přírody, které jsou úzce spjaty s mytologií Boha a Bohyně. Tomu odpovídá i prováděný rituál. Wiccanské rituály by měly dodržovat určitou strukturu a při svátcích jsou obohaceny ještě o dramatizaci aktuálního cyklu. Některá témata ohledně wiccy jsou rozsáhlá a dobře zpracovaná v knihách, proto se tu jimi nebudu zabývat, ale v sekci literatura nebo odkazy nejdete doporučené čtení pro zájemce.

Okultismus

27. října 2009 v 18:21 Magie
Okkultismus (latinsky occultus) znamená skrytý a je považován za tajnou vědu. Toto učení bylo nejvíce rozšířeno v dávných dobách, kdy tomu podlehlo a věřilo mnoho lidí. Záhady duševního života a tajemných sil podvědomí můžeme směle zařadit do oboru okkultismu a černé magie, tedy věcech nadpřirozených a nevysvětlitelných jevů, do kterých měli být zasvěceni pouze vyvolení adepti. Mezi hlavní směry okultismu spadá astrologie, alchymie a magie.Tajné prostředky Černých Mágů umožňující vysokou koncentraci, jsou lidské lebky. Užívají se s oblibou pro věštbu. Tmavá místnost, lebka obrácená tváří k východu, pověšená ve výši obličeje, často natřená ve tmě svítící fosforovou směsí. V levém oku je umístěn křišťál, ve kterém mág vidí, kdy, na jakém místě a jakou smrtí kdo sejde. Použije se vlasu, nehtu, nebo cokoli jiného z těla osoby, pro kterou věštba platí, jako přísada ke kadidlu, která se uprostřed lebky v menší nádobě zapálí...Fakiři používají při kontaktu s oblibou brýlí. Sluneční žár se v broušeném sklu koncentruje, ve sklu se zář oka zkoncentruje a působí intenzivněji. Jestliže adept vykládá karty, nevěští z karet. Tyto pomůcky slouží jako koncentrační prostředky.Někteří orientálci, kteří chtějí dosáhnout smrt duše, snaží se toho pomocí smrti vyhladovění. Na odlehlém místě v pralese si sednou a nehybně čekají tak dlouho, až přijde smrt. Takový člověk je za několik dní rozežrán mravenci, neboť dravé šelmy a jedovatí hadi se takovému adeptu vyhýbají. Také jsou časté popsané případy Brazilských farmářů, kteří pomocí jedu omámí své čeledíny. Několik dní trvá stav zdánlivé smrti, pak se takové osoby probouzejí a jsou z nich lidé bez vlastí vůle, živé mrtvoly, plnící jakýkoli příkaz. Toto je dnes známé jako VooDoo.Zvláští jev je pracování se stínem tzv. "stínování." Popsaný úkaz se stal ve Vídni, kde fakir před kroužkem lékařů a vědeckých znalců si stoupl doprostřed místnosti, kde se pomodlil a postavil na toto místo mladého chlapce. Fakir se sehnul, nadzvedl chlapcův stín ze země a uhnul s ním o 180 stupňů, takže stín padal opačnou stranou. Osvětlení bylo samozřejmě nehybné. Na závěr provedl mistr vlastní dematerializaci. Stával se průhledným, až úplně zmizel. Při těchto kontrolovaných pokusech byl podvod, či davová sugesce zcela vyloučena.

Alchimie

27. října 2009 v 18:10 Magie
Alchymie je jedním ze tří pílířů velkého díla.Další dva pílíře jsou magie a astrologie.Mág používá alchymií při přípravě magických elixírů,jako jsou planetarřní tinktury a fluidické kondenzátory.Mnoho mágů se spoléhá na to,že pro ně potřebné substance připravý alchymisté,ale je lepší připravit si je sám-jednak je to klíčová část velkého díla a navíc to upevňuje a čistí.Cílem alchymie je očistit Tria Prima,tři principy duše,ducha a těla.Ty jsou představovány sírou rtutí a solí.Důležitou alchymistickou zásadou je rozpusť a zpevni , což znamená rozpusť tělo a zpevni ducha. Alchymista uvolňuje(rozpouští) tajný oheň,obšažený ve všech hmotný objektech,čímž je očisťůje a oduševňuje(zpevňuje).


Kámen mudrců

27. října 2009 v 18:09 Magie
Kámen mudrců je vlastně něco,co si lidé pokoušeli vyrobit již od sředověku.Má to být směs věcí,které nebudu zveřejňovat,jenž dokázala proměnit vodu ve víno,železo ve zlato,kámenní drahokamy a hlavně dělal jeho vlastníka nesmrtelným.To byl asi ten důvod proč se snažila spousta alchymistů jej vyrobit.Bohužel podařilo se to pouze jedním z mála,kteří si svůj recept výroby nechávali v hlavě.Ale bylo dokázáno že někdo kámen mudrců opravdu vlastnil.Bylo to asi v dobách 17.století,kdy byli v naších zemích Habsburkové.Co můžu prozradit je že to nebyla žádná tekutina ale byl to opravdu kámen.Každý kdo magií myslí vážně si recept a postup k výrobě najde.Receptů je víc,není jen jeden jediný.Ale v žádné knize přímí recept na výrobu Kamene mudrců nenajdete.

Význam snů

27. října 2009 v 18:07 Sny a život
Každý si pamatuje jasné,divné nebo strašidelné sny.Znamená to něco?Je ve snech nějaká zpráva nebo odhalují sny naše podvědomé myšlenky?Sny nás odjakživa fascinují.Někdy je lidé vykládají jako varování,předzvěsti nebo vnuknutí od vyšší bytosti.Jedno je jisté,každý má sny.Zdá se,že sníme více v zimě nežli v létě a naše sny jsou nejsilnější v týdnu při plném měsíci!K čemu jsou sny?Odkud přicházejí?Co znamenají?Toto nejsou nové otázky.V Babylonu,Egyptě, Izraeli,Persii,Indii,Číně a Japonsku lidé kladli tyto otázky již dávno před vynalezením písma.Už v dávnověku si lidé uvědomovali blahodárný vliv interpretace snů.Dávali snům význam použitím znaků,symbolů a mytologie.V islámu byla dokonce interpretace snů jediný způsob věštění,který byl uznáván prorokem Mohamedem,později byl používán i ostatními muslimy.Někteří lidé jsou toho názoru,že sny jsou jakýmsi výsledkem činnosti mozku nebo těla. Další vysvětlení je,že sny mají symbolický význam - jejich interpretace je dobrý způsob,jak poznat sami sebe,kdy nás sny vedou v čase duševních nebo jiných potíží.

Bílá magie

27. října 2009 v 18:04 Magie
Bílá magie spolu s černou byla používána již od pravěku.Uctívali se jak bohové s dorří,tak bohové zlí.Každý typ bílé magie měl jinou podobu.Například staří keltové uctívaly stromy-duby a buky-protože věřili že vydávají jakousi energií,kterou mohli léčit,zabíjet a sposta jiných věcí.Každý strom měl svůj měsíc a učinky.například vrba byla považována za strom,který přinášel smůlu a proto se jí lidé stranili.Ba naopak dub byl považován za "krále stromů".Byla u něj objetována zvířata a lidé.Keltové se spíše specializovaly na magií stromu než na přimou magií.


Indiánské mandaly

27. října 2009 v 16:46 Mandaly

Indiánské mandaly

Indiáni tradičně chápou všechny životní formy jako nedílnou součást jediné existence, která je obklopuje svými ponaučeními. Každá živoucí bytost, každý kámen či skála jsou součástmi vesmírného vzorce. Obsahují ducha, který je podstatou jejich spojení se světem. Kráčet cestou krásy a pravdy znamená kráčet v souladu s duchy.

Lapač snů

Indiánský "lapač snů" je mandalou světa snů. Toto "kolo" je zhotoveno z prutu se sítí ozdobenou ptačími pery a korálky. Visí spícímu člověku nad hlavou a "lapá" všechny dobré sny, poučení z těchto snů zůstane i po probuzení. Špatné sny však projdou otvory v síti a unikají do vesmíru. Středem lapače může do světa snů projít duch.
Podobně se zhotovují indiánské štíty, zajišťující ochranu před zlými duchy a sloužící jako přivolávače duchovních pomocníků člověka. Tyto štíty jsou jedinečné, individuálně zdobené kruhy, vyrobené z kůží, ptačích per, korálků a nití. Každý z nich je utvořen jako vlastníkova duchovní cesta a je typem osobní mandaly.

Labyrinty,Keltské symboly

27. října 2009 v 16:45 Mandaly
Labyrinty Symbol bludiště se objevuje ve všech koutech světa jako součást hledání moudrosti a sebepoznání. V každém okamžiku musíte volit, kterým směrem se budete ubírat, a každé špatné rozhodnutí cestu prodlouží. Ale bez ohledu na to, jak je cesta křivolaká, nesmíte nikdy pustit ze zřetele to, kde chcete být - v srdci svého pravého já. Z dávné minulosti se zachovalo mnoho jednoduchých bludišť, vytvořených vysekáním trávy. Tvoří je úzká cestička, jež se svíjí dopředu a dozadu a kolem sebe. Mniši a poutníci bludištěm procházeli v hluboké meditaci po kolenou.Tyto labyrinty z vysekané trávy znázorňují jednoduchost života, jehož stále se měnící modely a směry lze přijímat s potěšením a klidem.
V keltském tříokruhovém labyrintu vede do středu mnoho různých cest. Přestože je možné jít jednou stranou zkratkou, přijdete tak o jemné nuance cesty. Celý labyrint projdete pouze změnou způsobu zatáčení a nikoli tím, že se budete držet nějakého určitého pravidla. To naznačuje, že bohatý život je ten, který není poután na budoucnost, ale vychutnává si záhyby a zatáčky každého okamžiku.

Keltské symboly
¨

Vliv starých Keltů sahal po celé Evropě a pravděpodobně až do Asie. Své duchovní dědictví rozvíjeli od doby železné až do počátků křesťanství. Keltové rozvíjeli chápání vesmíru blízkým vztahem k přírodě, ročním obdobím a cyklům života, smrti a znovuzrození. Kameny zdobené spirálovými vzory a vyřezávané okrouhlé figurky, symboly Země, se nacházejí po celé severozápadní Evropě. Předkřesťanský, keltský kříž symbolizuje čtyři roční období a čtyři směry - sever, jih, východ a západ - umístěné na kamenném kruhu, který znázorňuje Zemi. S nástupem křesťanství přijali Keltové prvky nového náboženství a jejich kříže byly propracovanější. Jak rostla jejich dovednost v opracovávání kamene, vytesávali fantastické pomníky s umnými spirálami, zvířaty a mytickými bytostmi z legend o světcích. Tyto keltské kříže byly pokryty celými příběhy s křesťanským nádechem.

Poslové smrti

27. října 2009 v 16:42 Smrt,tejemno,
Když se ráno probouzíte ze spánku, v prvních okamžicích je vnímání ještě značně zamlžené. Až po nějaké chvíli jste schopni plně vnímat tělo, okolní prostor a posléze vstát z postele. Náš materiální svět nádherně symbolizuje vyjádřené principy, kterými se vývoj zrání duše řídí a směřuje k nabytí kvalit, ze kterých jsme všichni vzešli.

Duchovní probuzení

Když se duchovně probudíte, zažíváte zcela totožný symbolický proces, probouzíte se z dlouhého spánku (nevědomosti) a v prvních chvílích narážíte na zamlžený závoj iluzí, který se postupně rozpadá a vy se stáváte čím dál bdělejší - vaše pozornost je schopna vnímat čím dál širší spektrum rozdílných rovin forem života, až objevujete prazdroj bytí. Tento proces postupného probuzení se řídí karmickými zákonitostmi akce/reakce, přičemž důležitou součástí veškerého projevu je proces "zániku a znovuzrození", průchod branami smrti do nového života. Symbolický projev těchto procesů často není v událostech života rozeznatelný, přitom každého provází od počátku narození. Samo narození je takovým symbolickým vyjádřením přechodu z jedné dimenze do druhé. Smrt je důležitým spojovacím mostem, díky kterému zažíváte magickou proměnu, kde staré umírající části nahrazují ve stejném rytmu nově rodící části stvoření. Tyto protikladné prvky se projevují v čase a prostoru současně v magickém TEĎ. Smrt je jakousi transformační hranou, přes kterou vše přetéká a může tak probíhat věčná proměna všeho co je ve vyváženém stavu.

S vůlí k bdělosti

Je důležité si uvědomit, proč určité schopnosti je dobré u sebe rozvíjet a především které z těchto schopností vám nejvíce pomáhají váš život chápat a řídit, tzv. mít svůj život pevně ve svých rukou a nebýt obětí okolního dění a mezilidských vztahů. K tomu, aby bylo možné léčivé účinky přirozených proměn celistvě (nejen v sobě) rozpoznat a identifikovat, např. v konkrétních životních situacích, je potřeba trénovat POZORNOST vůlí. Pozornost je základem pro hmatatelný úspěch jakéhokoliv vynaloženého úsilí. Když pozornost je tady a teď, prohlubuje se schopnost vnímání jak protéká pravda vším (vnímání karmy). Postupným sebepoznáním jste schopni lépe rozpoznávat souvislosti mezi událostmi, které vás životem provázejí a určují směr životní cesty (posléze i budoucí vtělení). Ocitáte se přirozeně v proudu pravdy vědomě. V dnešním informačním chaosu je opravdu náročné vybrat pro sebe metody, které skutečně člověk k životu potřebuje. Pestrostí našeho materiálního světa jsou smysly člověka zcela omráčeny, až z toho člověk ztrácí téměř schopnost rozlišování, čím skutečně je a čím už není a co skutečně potřebuje a co je zatěžující harampádí navíc. Pozornost by měla směřovat od sebe k sobě a vše, co k životu potřebujete, nosíte v sobě. Lidé přichází a odchází z vašeho života přirozeně a tok energií se mění dle vašeho aktuálního rozpoložení, tak jak to pro svůj růst potřebujete. Je třeba dbát na čisté, uspořádané karmicky vyvážené prostředí, tak jak dbáme o čistotu těla a domova, je třeba rozlišovat - kvalitu a množství přijatých informací, nenechat se jimi zahltit. Když přijímáte moc informací, vytváříte v sobě chaos (různé informační proudy protékají myslí a mysl zmateně kmitá z jednoho proudu do druhého, je zajatcem ...) a snižuje schopnost uplatnění přijatých informací. Energie se tříští a síla uplatnění se oslabuje. Naopak, když si informace pečlivě vybíráte a zajímáte se (přijímáte do sebe) pouze o oblasti, které aktuálně k životu potřebujete, přijaté informace jsou léčivé a jsou vám k užitku, pomáhají vám v životě, posilují vás ve vašich aktivitách a činech. Je dobré dodržovat vyváženost ve všem, jen tak můžete vnímat jak souzníte v harmonii s proudem života.

Smrt, zánik - znovuzorzení

Tíseň, zmatek, bolest a citová labilita - proměna osobnosti ... "tíseň trvající několik hodin mě vyčerpává až na dno mých sil, jsem jako bez života. Poté přichází vyprázdněnost, stav bez emocí a myšlenek, v němž na jedné straně vnímám, jak se neúprosně blíží další vlna odumírání v tísni, na druhé straně tuším osvobozující ticho a klid, které na mě hledí a čeká kdesi v dáli přede mnou...

Zájem o život

Většinou se o sebe a svůj život opravdu zajímáme až tehdy, když je zle, když se nám děje nějaká křivda, když jsme vážně nemocní, když se nám nedaří a vztahy jsou zraňující. V takových chvílích člověk pravidelně přehodnocuje své životní priority a chování, k čemuž je životními událostmi donucen. Tudíž impulz přichází z venčí, aby Vás upozornil, že jste něco přepískli. Je to v podstatě vyhrocení událostí, které dosáhli kulminačního bodu a tato řetězová reakce vyústila v konkrétní problém, kterému jste donuceni věnovat svou POZORNOST.

Strach z čehokoliv

Pokud jste pozorní a všímáte si nepatrných situací, které ohlašují disharmonii. Takovým nejvýstižnějším příznakem, že potřebujete něčemu zemřít je strach, strach z čehokoliv. Strach Vás blokuje, zabraňuje Vám dělat změny. Strach vzniká z nedůvěry k sobě, nevěříte si, podceňujete se. Když nevěříte sobě, nevěříte ani ostatním, tudíž vzniká nedůvěra i k okolí. (Nepleťte si to ale se zdravou opatrností a důkladností, které se odehrává ve stavu mentální a citové vyváženosti beze strachu.) Podceňujete tak nejen sebe, ale i své okolí a disharmonické pole, ve kterém se díky tomu plácáte, zcela váš život ovládne. Zde jsem vyjmenovala pouze základní energetické bloky, které na sebe nabalují další a další negace. Nedůvěra v sebe vzniká, že nejste plně v kontaktu sám se sebou, neznáte sebe, tak ani nedokážete vnímat váš potenciál ...

Láska je v nás

27. října 2009 v 11:51 Duše
Dny jsou velice vyčerpávající. Mnozí stojí na pokraji svých sil a pociťují veliké vyčerpání. Mnohé události nabírají na spádu a do konce tohoto roku se mnoho věcí změní. Vaše vnímání se velice mění a vaše těla též. Složení vaší DNA se také pozměnilo a mění se neustále. Jak říkáte vy, změna je život. Mnozí ještě neudělali to, co jste si předsevzali anebo to, k čemu je vedou každodenní události. Nyní je velice příhodný čas uskutečnit to, po čem jste velice dlouho toužili, to, co vás velice láká a vábí. Je jedinečný čas na realizaci, neboť je zde velice silná podpora. Vaše konání je však velice omezené a velice pomalé, neboť vše, co k vám přichází, velice pečlivě probíráte ve svých myšlenkách a vaše srdce stavíte v důležitých chvílích na "vedlejší kolej". Máte mnoho možností, avšak využíváte sotva polovinu vám poskytnutých "darů". Vaše práce vám zřídka přináší uspokojení. Stále toužíte po něčem jiném, co by uspokojení přineslo. Přehodnoťte své priority a jděte za svým cílem. Naplňte své životy prací, která vás uspokojí a povznese. Nadále vnímejte přírodu jako jedinečné místo. Naučte se být její součástí a starejte se o její blaho. Sama Země vás k tomu vyzývá. Vaše láska přitahuje také jenom lásku. Stále se měníte, i když změny nejsou tolik viditelné. Nejste titíž, co před rokem. Směřujete k vrcholu a také ho dosáhnete. Mnozí však později a daleko tíže, neboť se neustále vracejí do minulosti a vláčí ji za sebou jako kouli u nohy. Jakmile toto uvolníte, vaše duše vzlétne a zajásá, neboť jste učinili další krok na cestě k jejímu cíli. Chraňte se před zlobou, nečestností a strachem. Nechtějte již toto zažívat. Také pozorujte myšlenky a ty, které vás dusí, vyměňte za jiné. Této možnosti může využít každý. Vidíte, že i v této dnešní době můžete najít mnoho láskyplného a potěšujícího. Láska si vás najde na každém kroku. A pokud lásku prožíváte, chraňte ji jako oko v hlavě, neboť jste dostali obrovský dar. Milujte se a buďte s Bohem.