Afirmace

25. října 2009 v 11:05 |  Andělé
Takže! Začnu z druhé strany. Jistě každý z nás měl v životě před něčím strach, strach z něčeho, co by mohlo špatně dopadnout a tím nám pokazit prázdniny, náladu nebo dokonce i pořádně zkomplikovat život. Uvedu příklad. Já sama jsem docela slušný trémista a smolař. Vždy jsem měla před písemkou ve škole nebo před zkouškou na univerzitě takový strach, že mi žaludek jen tak plul na vodě, popřípadě přímo odplul do dalekých krajů a nechal tam jen pusto a prázdno J. Pořád jsem si říkala: "Já to nezvládnu! Já to určitě pokazím, určitě mě vyhodí, já propadnu!" atd. A jistě každý z vás slyšel od těch zkušenějších a moudřejších: "Neříkej si to, přitáhneš to! Nesmíš si to připustit! Hlavu vzhůru!" apod. No, a zde jsme už u definice afirmací. Takže - afirmace jsou naprosto pozitivní slova, věty, které místo toho, aby přitáhly katastrofu (to dělají věty typu: "Já to nezvládnu!"), naopak přitahují pozitivní konání a hlavně pozitivní výsledky. Jenže i tak to není jednoduché. V případě negativních vyřčení je člověk tak vystresován, až způsobí přitáhnutí katastrofy. Kdežto v případě pozitivních afirmací je většina lidí spíše skeptická až nedůvěřivá. Což způsobuje nevyplnění těchto afirmací. Proto, vážení, je potřeba si uvědomit, že i do těchto pozitivních afirmací musíme vložit stejnou energii jako do těch negativních. Tak, hlavu vzhůru, pročistit srdce, uši, oči i mozek, pozitivně se nalaďte a začněte se svými pozitivními větami.
Pár jich tu uvádím pro inspiraci a první zkušenosti. Některé jsou přejaté z Léčení s Anděly od Doreen Virtue, vyberte si, které Vám nejvíce vyhovují.
·
Miluji se taková, jaká jsem. (velice důležité a základní pro vše, odtud se vše rozvíjí)
·
Přijímám tuto lásku od Boha a andělů.
·
Naslouchám svému vnitřnímu hlasu a pocitům. (vy, jenž jste intuitivní, je tato věta také velice zásadní, já svou intuici velice často neposlouchala a zadělala jsem si tím na dost velké potíže)
·
Miluji. (důležité, bez lásky k sobě a ostatním zde jen přežíváme)
·
Odpouštím všem. (bližší komentář najdete v duchovních cvičeních - odpuštění)
·
Pečlivě hlídám své myšlenky a toleruji jen ty láskyplné a pozitivní. (přece si k sobě nepřitáhnu něco hnusného J)
·
Jsem láska (zkuste si to říkat a záhy zjistíte, že ostatní lidé na vás jinak nahlíží, pozitivněji, kamarádštěji atd. )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LindulinQa LindulinQa | Web | 25. října 2009 v 14:35 | Reagovat

Aohjky klidně se můžeme spřátelit taky máš hezky blog. Tak muzu te zapsat mezi moje SB?? Jo a mam jeste jeden blog a tam taky hledame nova sb www.hanqa-linqa.blog.cz ahoj :-)

2 Teris Teris | Web | 26. října 2009 v 16:14 | Reagovat

Ano, rády spřátelíme. Máš pěkný blog, velice zajímavý, o tématu, které mě baví.

3 Lada Lada | 6. června 2015 v 11:14 | Reagovat

Kreslené obrazy pro děti:

http://obrazy-foto.cz/pro-deti/kreslene/

Dokonalá dekorace pro dětský pokoj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama