Duše a její cesta

18. října 2009 v 18:49 |  Duše
Naše duše je kapkou oceánu štěstí, života a energie od kterého byla před miliardami věků oddělena. Na této Zemi plné smutku a agonie je pouhým cizincem. V tomto světě země, vody, ohně a vzduchu neexistuje nic, co by bylo stejného rodu. Dokud se duše nenavrátí do svého původního domova, smutkům a utrpením nebude nikdy konce. Naše tělo je chrám ve kterém sídlí Pán, jehož nikdo nikdy dosud nenašel ani nikdy nenalezne jinde, než ve svém vlastním nitru. Všichni proroci a Mistři tohoto světa všech věků nás ujišťují, že "království boží" leží uvnitř nás samých a také nikdo z nich nedosáhl poznání Boha v okolním světě a ani jej tam nehledal. Bůh sídlí v tomto chrámu "devíti bran" (lidské tělo). Člověk potřebuje pouze učitele, průvodce, který zná tajemství cesty, tajemství vstupu do paláce a který jej může dovést do přítomnosti Pána, do přítomnosti našeho milujícího otce. To vše je možné pouze v lidském těle, žádný jiný nižší druh bytostí a ani polobohové takovou možnost a privilegium nemají. Učitel duchovní vědy je pro lidstvo mnohem důležitější než učitelé všech ostatních věd a filozofií. Tato lidstvu málo známá cesta je obtížná, plná léček a labyrintů, takže žádná z lidských bytostí po ní nemůže jít bez Průvodce - osvícené duše. Tímto Průvodcem musí být žijící Mistr, který nás může vést do nejvyšších duchovních oblastí, nad smrt a zničení. Do oblastí ze kterých se již nikdy nevracíme zpět na tuto Zemi. Na světě takový dokonalý Mistr vždy existuje. Mistři, kteří dávno zemřeli ani jejich spisy nám nemohou v ničem pomoci.Tato metoda poznání byla určena všemi pravými Mistry, a to bez ohledu na to, ke kterému vyznání, národu či kontinentu náleželi. Je vždy stejná a stejnou zůstane, protože není vymyšlena lidmi a nepotřebuje ani žádné změny, dodatky či úpravy. Je zákonem božím a je tak stará jako stvoření samo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí obrázky?

Jsou nádherné 37.9% (652)
hezké 21.9% (377)
jde to 18.7% (321)
nelíbí 21.5% (370)

Komentáře

1 Miky Miky | Web | 19. října 2009 v 18:32 | Reagovat

Tohle je dost nebezpečný názor ,který nahrává na smeč různý manipulátorům a vůdcům sekt ,kteří se prohlásí za "žijícího mistra".
jinak jsem ale projel tvůj blog a našel zde spousty zajímavých témat a věcí k zamyšlení,určitě se sem ještě někdy vrátím. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama