Labyrinty,Keltské symboly

27. října 2009 v 16:45 |  Mandaly
Labyrinty Symbol bludiště se objevuje ve všech koutech světa jako součást hledání moudrosti a sebepoznání. V každém okamžiku musíte volit, kterým směrem se budete ubírat, a každé špatné rozhodnutí cestu prodlouží. Ale bez ohledu na to, jak je cesta křivolaká, nesmíte nikdy pustit ze zřetele to, kde chcete být - v srdci svého pravého já. Z dávné minulosti se zachovalo mnoho jednoduchých bludišť, vytvořených vysekáním trávy. Tvoří je úzká cestička, jež se svíjí dopředu a dozadu a kolem sebe. Mniši a poutníci bludištěm procházeli v hluboké meditaci po kolenou.Tyto labyrinty z vysekané trávy znázorňují jednoduchost života, jehož stále se měnící modely a směry lze přijímat s potěšením a klidem.
V keltském tříokruhovém labyrintu vede do středu mnoho různých cest. Přestože je možné jít jednou stranou zkratkou, přijdete tak o jemné nuance cesty. Celý labyrint projdete pouze změnou způsobu zatáčení a nikoli tím, že se budete držet nějakého určitého pravidla. To naznačuje, že bohatý život je ten, který není poután na budoucnost, ale vychutnává si záhyby a zatáčky každého okamžiku.

Keltské symboly
¨

Vliv starých Keltů sahal po celé Evropě a pravděpodobně až do Asie. Své duchovní dědictví rozvíjeli od doby železné až do počátků křesťanství. Keltové rozvíjeli chápání vesmíru blízkým vztahem k přírodě, ročním obdobím a cyklům života, smrti a znovuzrození. Kameny zdobené spirálovými vzory a vyřezávané okrouhlé figurky, symboly Země, se nacházejí po celé severozápadní Evropě. Předkřesťanský, keltský kříž symbolizuje čtyři roční období a čtyři směry - sever, jih, východ a západ - umístěné na kamenném kruhu, který znázorňuje Zemi. S nástupem křesťanství přijali Keltové prvky nového náboženství a jejich kříže byly propracovanější. Jak rostla jejich dovednost v opracovávání kamene, vytesávali fantastické pomníky s umnými spirálami, zvířaty a mytickými bytostmi z legend o světcích. Tyto keltské kříže byly pokryty celými příběhy s křesťanským nádechem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama