Poslové smrti

27. října 2009 v 16:42 |  Smrt,tejemno,
Když se ráno probouzíte ze spánku, v prvních okamžicích je vnímání ještě značně zamlžené. Až po nějaké chvíli jste schopni plně vnímat tělo, okolní prostor a posléze vstát z postele. Náš materiální svět nádherně symbolizuje vyjádřené principy, kterými se vývoj zrání duše řídí a směřuje k nabytí kvalit, ze kterých jsme všichni vzešli.

Duchovní probuzení

Když se duchovně probudíte, zažíváte zcela totožný symbolický proces, probouzíte se z dlouhého spánku (nevědomosti) a v prvních chvílích narážíte na zamlžený závoj iluzí, který se postupně rozpadá a vy se stáváte čím dál bdělejší - vaše pozornost je schopna vnímat čím dál širší spektrum rozdílných rovin forem života, až objevujete prazdroj bytí. Tento proces postupného probuzení se řídí karmickými zákonitostmi akce/reakce, přičemž důležitou součástí veškerého projevu je proces "zániku a znovuzrození", průchod branami smrti do nového života. Symbolický projev těchto procesů často není v událostech života rozeznatelný, přitom každého provází od počátku narození. Samo narození je takovým symbolickým vyjádřením přechodu z jedné dimenze do druhé. Smrt je důležitým spojovacím mostem, díky kterému zažíváte magickou proměnu, kde staré umírající části nahrazují ve stejném rytmu nově rodící části stvoření. Tyto protikladné prvky se projevují v čase a prostoru současně v magickém TEĎ. Smrt je jakousi transformační hranou, přes kterou vše přetéká a může tak probíhat věčná proměna všeho co je ve vyváženém stavu.

S vůlí k bdělosti

Je důležité si uvědomit, proč určité schopnosti je dobré u sebe rozvíjet a především které z těchto schopností vám nejvíce pomáhají váš život chápat a řídit, tzv. mít svůj život pevně ve svých rukou a nebýt obětí okolního dění a mezilidských vztahů. K tomu, aby bylo možné léčivé účinky přirozených proměn celistvě (nejen v sobě) rozpoznat a identifikovat, např. v konkrétních životních situacích, je potřeba trénovat POZORNOST vůlí. Pozornost je základem pro hmatatelný úspěch jakéhokoliv vynaloženého úsilí. Když pozornost je tady a teď, prohlubuje se schopnost vnímání jak protéká pravda vším (vnímání karmy). Postupným sebepoznáním jste schopni lépe rozpoznávat souvislosti mezi událostmi, které vás životem provázejí a určují směr životní cesty (posléze i budoucí vtělení). Ocitáte se přirozeně v proudu pravdy vědomě. V dnešním informačním chaosu je opravdu náročné vybrat pro sebe metody, které skutečně člověk k životu potřebuje. Pestrostí našeho materiálního světa jsou smysly člověka zcela omráčeny, až z toho člověk ztrácí téměř schopnost rozlišování, čím skutečně je a čím už není a co skutečně potřebuje a co je zatěžující harampádí navíc. Pozornost by měla směřovat od sebe k sobě a vše, co k životu potřebujete, nosíte v sobě. Lidé přichází a odchází z vašeho života přirozeně a tok energií se mění dle vašeho aktuálního rozpoložení, tak jak to pro svůj růst potřebujete. Je třeba dbát na čisté, uspořádané karmicky vyvážené prostředí, tak jak dbáme o čistotu těla a domova, je třeba rozlišovat - kvalitu a množství přijatých informací, nenechat se jimi zahltit. Když přijímáte moc informací, vytváříte v sobě chaos (různé informační proudy protékají myslí a mysl zmateně kmitá z jednoho proudu do druhého, je zajatcem ...) a snižuje schopnost uplatnění přijatých informací. Energie se tříští a síla uplatnění se oslabuje. Naopak, když si informace pečlivě vybíráte a zajímáte se (přijímáte do sebe) pouze o oblasti, které aktuálně k životu potřebujete, přijaté informace jsou léčivé a jsou vám k užitku, pomáhají vám v životě, posilují vás ve vašich aktivitách a činech. Je dobré dodržovat vyváženost ve všem, jen tak můžete vnímat jak souzníte v harmonii s proudem života.

Smrt, zánik - znovuzorzení

Tíseň, zmatek, bolest a citová labilita - proměna osobnosti ... "tíseň trvající několik hodin mě vyčerpává až na dno mých sil, jsem jako bez života. Poté přichází vyprázdněnost, stav bez emocí a myšlenek, v němž na jedné straně vnímám, jak se neúprosně blíží další vlna odumírání v tísni, na druhé straně tuším osvobozující ticho a klid, které na mě hledí a čeká kdesi v dáli přede mnou...

Zájem o život

Většinou se o sebe a svůj život opravdu zajímáme až tehdy, když je zle, když se nám děje nějaká křivda, když jsme vážně nemocní, když se nám nedaří a vztahy jsou zraňující. V takových chvílích člověk pravidelně přehodnocuje své životní priority a chování, k čemuž je životními událostmi donucen. Tudíž impulz přichází z venčí, aby Vás upozornil, že jste něco přepískli. Je to v podstatě vyhrocení událostí, které dosáhli kulminačního bodu a tato řetězová reakce vyústila v konkrétní problém, kterému jste donuceni věnovat svou POZORNOST.

Strach z čehokoliv

Pokud jste pozorní a všímáte si nepatrných situací, které ohlašují disharmonii. Takovým nejvýstižnějším příznakem, že potřebujete něčemu zemřít je strach, strach z čehokoliv. Strach Vás blokuje, zabraňuje Vám dělat změny. Strach vzniká z nedůvěry k sobě, nevěříte si, podceňujete se. Když nevěříte sobě, nevěříte ani ostatním, tudíž vzniká nedůvěra i k okolí. (Nepleťte si to ale se zdravou opatrností a důkladností, které se odehrává ve stavu mentální a citové vyváženosti beze strachu.) Podceňujete tak nejen sebe, ale i své okolí a disharmonické pole, ve kterém se díky tomu plácáte, zcela váš život ovládne. Zde jsem vyjmenovala pouze základní energetické bloky, které na sebe nabalují další a další negace. Nedůvěra v sebe vzniká, že nejste plně v kontaktu sám se sebou, neznáte sebe, tak ani nedokážete vnímat váš potenciál ...

Strach a padání do propasti
Jak jste si mohli z mých poznámek zjistit, u mě se sebepoznání otevřelo samo a základem všeho byl veliký dlouhodobý strach udělat jakoukoliv změnu, ze které bych náhle měla pocit, že ztrácím jistotu a padám do propasti. Otevřela se u mě pozornost, která nešla vypnout a stále mě zásobovala v různých situacích pravdivými pohledy a především sebehodnocením. Promlouval ve mě můj hlas a neustále hodnotil mé chování. Najednou část mě mi servírovala holou pravdu o mě, tak tu vznikaly chvíle, kdy jsem se dívala na sebe očima pravdy a nezbylo mi jiné možnosti, než souhlasit. Tyto pohledy jsem později začala ale běžně užívat, začlenila jsem tuto schopnost do svého běžného života, a tak vše jsem chtěla vidět, tak jak skutečně vypadá, nikoliv tak jak to často naše představy malují a ego předkládá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí obrázky?

Jsou nádherné 37.9% (652)
hezké 21.9% (377)
jde to 18.7% (321)
nelíbí 21.5% (370)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama