Intuice

29. května 2011 v 10:54 |  Psychologie
Na cestě intuice můžete podlehnout pokušení vyjednávat sami se sebou, pokud jste si nedokázali udržet čisté vnímání začátečníka. Svou intuici pak v duchu oslovujete: "Abych ti uvěřil/a, musela bys mi dát hmatatelnější důkaz…nebo se radši vrátím ke starému způsobu myšlení z dob, kdy jsem tě neznal/a". Nebo: "Až se ti otevřu, ne abys mi přišla s nějakou odstrašující informací či vůbec s něčím ohavným! V úvahu budu brát pouze informace, které získám od pokročilých mistrů anebo od andělů." Takový přístup samozřejmě přitáhne to, čemu se bráníte. Důvěru je třeba dávat bezpodmínečně!
A když obdržíte náhled či návod, budete možná v pokušení "podívat se darovanému koni na zuby". Vaše skeptické druhé já jako by vystupovalo ze stínu. Zahltí vás lavina nejrůznějších "ano, ale": "Nu ano, cítila jsem, že bych Petrovi měla říct, co se mi zdálo, ale intuice mi měla naznačit, že to byl skutečně věštecký sen. Jak jsem to měla vědět?" Nebo: "No dobrá, dobrá, položil/a jsem otázku a dostal/a odpověď-ale ta za moc nestojí." Nebo: "Ano, otázku jsem položila, ale nedostala jsem odpověď. Myslím, že u mě to nefunguje."
Dejte si pozor na příliš intenzivní vnitřní dialog, který vedete, a zbržďující samomluvu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí obrázky?

Jsou nádherné 37.4% (661)
hezké 22% (389)
jde to 18.7% (330)
nelíbí 21.9% (387)

Komentáře

1 Lea Lea | 7. března 2013 v 18:31 | Reagovat

U převzatých citací je slušností i pravidlem uvádět zdroj... 8-)
Takže - opsáno z:
Cestou intuice. Autor: Penney Peirceová Stran: 278. Vydal: Columbus 001104. Rok: 2000. Překlad: Růžena Loulová ISBN: 80-7249-028-1.

2 Merix Merix | 30. března 2017 v 10:42 | Reagovat

galerie současného a moderního umění v Praze:

https://www.galerieubetlemskekaple.cz/prodej-soucasneho-a-moderniho-umeni/

3 Connieopita Connieopita | E-mail | Web | 16. září 2017 v 15:05 | Reagovat

Hello friends!
I am an official representative of private company which deals with all kinds of written work (essay, coursework, dissertation, presentation, report, etc) in short time.
We are ready to offer a free accomplishment of written work hoping for further cooperation and honest feedback about our service.
Send your work topics to our email: discount@edu-paper.com. This offer has limited quantities!!!
Details on our website:
https://top-essay.work

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama